1902’den Gelen “Uçan Tren” Görüntüsü Görenleri Şaşırtıyor

1902’den Gelen “Uçan Tren” Görüntüsü Görenleri Şaşırtıyor

Museum of Çağdaş Art’ın arşivlerinden çıkarılan bir görüntüyü süreçten geçiren bir YouTuber, 1902’den kalma bir Alman “Uçan Tren” seyahatini 2021 yılının ayrıntıları ile görmemizi sağlıyor. Günümüzde Wuppertal olarak bilinen bölgede hala çalışmaya devam eden tren, 1900’lerde insanların hayatını güya oradaymışsınız üzere gösteren sanal bir cinse benziyor.

At otomobillerinin, sokaklarda oynayan çocukların ve Wupper Irmağı’nın harika görüntülerini yakalayan imajlar, tarihçilerin büyük ilgisini çekiyor.

İnanılmaz manzaralar, uzun vakit evvel yaşanan omurlara çağdaş bir bakış sağlamak için eski imajları renklendirmesi ve yükseltmesi ile tanınan YouTuber Denis Shiryaev tarafından dönüştürüldü. Shiryaev’in yöneticisi olduğu neural.love firması hudut ağları ve yapay zeka kullanarak çekim kalitesini artıran çalışmaları ile tanınıyor. Geliştirdikleri dikkat cazibeli imajlar ortasında Apollo 16 Ay aracının imaj kayıtları da bulunuyor.

Kaynak gereç Çağdaş Sanat Müzesi tarafından sağlandı ve özgün hali ile esasen hayli etkileyici görünüyor. 1902’de gerçekleştirilen çekimde imgeler, o gün için son derece detaylı olan Biograph 68mm stok sinemaya çekilmiş. Bununla birlikte, her şey 4K ve saniyede 60 kare olarak daha âlâ görünüyor.

Görüntüyü aşağıda izleyebilirsiniz:

22 Mart 2021
64 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?