3 Bin TL Pandemi Takviyesi Palavrası Ortalığı Kasıp Kavuruyor!

3 Bin TL Pandemi Takviyesi Palavrası Ortalığı Kasıp Kavuruyor!

Global çapta tüm insanlığı tehdit altına alan COVID-19 salgınından en çok hackerler faydalanıyor. Bilhassa Türkiye özelinde kullanıcılara yönelik dehşet, umut ve takviye bildirileri içeren Türkçe içeriklerle oltalama taarruzları gerçekleştiren hackerlerin son taktiği pandemi takviyesi ismi altında dağıttıkları binlerce lira oluyor. Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın görselinin dahi kullanılarak hükümet tarafından pandemiye yönelik gerçek olmayan dayanak paketleri dağıtıldığına yönelik Türkçe içeriklerle internet kullanıcılarının tuzağa çekildiğine dikkat çeken WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, Turkey Dog olarak bilinen bu oltalama çeşidine karşı internetteki Türk kullanıcılarını dikkatli olmaya davet ediyor.

Başvuran Herkese 3.000 TL Pandemi Takviyesi Yalanı!

Çeşitli taarruz teknikleri ile tüm dünyada COVID-19 salgının yarattığı dehşetten yararlanan hackerler durmak bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde düzmece aşı sırası ile Türk kullanıcılarına yönelik oltalama ataklarını gerçekleştiren hackerlerin bu sefer ki çıkış noktası ise pandemi takviyesi. Türkçe iletilerle kullanıcıların karşısına çıkan hackerler “Son Faz Pandemi Desteği! Başvuran Herkese 3.000 TL Bedelinde Pandemi Dayanağı

İnandırıcılık İçin Sıhhat Bakanının Fotoğrafını Kullanıyorlar!

5 Adımda Kendinizi Dolandırıcılardan Koruyabilirsiniz!

COVID-19 salgını ile ilgili artış gösteren siber akınlara dikkat çeken WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, siber güvenliği elden bırakmamak için şu adımların takip edilmesi gerektiğini belirtiyor:

1. Resmi logolara aldanmayın.

2. Dokümanların doğruluğunu araştırın. Size gönderilen bir belgenin PDF yahut resmi evrak üzere görünmesi, o evrakın sahiden resmi bir kurumdan geldiği manasına gelmez.

 E-posta sizden sırf iletiyi yanıtlamanızı istese bile kişiyi tanımıyorsanız yanıtlamayın. Teklif gerçek olamayacak kadar uygunsa ve size sunduğu ödül gösterdiğiniz gayretten hayli büyükse, muhakkak bir oltalama e-postasıdır.

4. Resmi kaynaklara başvurun. Birden fazla resmi kaynaktan bilgi sahibi olmaya çalışın ve bilgileri resmi kurumların web sitesine girerek denetim edin.

5. Gerçek bir siber güvenlik müdafaasına sahip olun. Bu tıp hücumlardan korunmak istiyorsanız, tüm aygıtlarınızda sizi kimlik avı, dolandırıcılığı ve makûs emelli yazılımlardan koruyabilecek bir güvenlik tahlili kullanın. Böylelikle sizin için daha kıymetli olana, ailenizi inançta tutmaya odaklanabilirsiniz.

28 Mart 2021
57 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?