5G İnsan Sıhhatine Nitekim Ziyanlı mı? Yeni Araştırma Son Noktayı Koydu!

5G İnsan Sıhhatine Nitekim Ziyanlı mı? Yeni Araştırma Son Noktayı Koydu!

Bazen bilim insanları, herkesin esasen bildiklerini doğrulayan bir çalışma yapmak zorunda kalırlar. Birçoğu nitekim “su ıslaktır” çeşidi çalışmalardır. Örneğin, “hayır, aşılar otizme neden olmaz” üzere… Tekrar de bu çalışmaların, hala sık sık ortaya çıkan tartışmaların ve komplo teorilerinin sonuçlandırılması için gerekli oldukları kesin.

Bu moda devam ederken, iki yeni büyük ölçekli inceleme, 5G’nin insanlarda kullanım için büsbütün inançlı olduğu sonucuna vararak, evvelki araştırmalardan elde edilen bilgileri doğruladı ve tartışmayı son kere ve büsbütün sona erdirdiğini tez ediyor. Fakat bu yalnızca bir tez, zira biliyoruz ki beşerler şüphelenmeye devam edecekler.

ARPANSA’da Kıymetlendirme ve İstişare Yönetici Yardımcısı Dr. Ken Karipidis yaptığı açıklamada, “sonuç olarak, tüm çalışmaların gözden geçirilmesi, 5G ağı tarafından kullanılanlar üzere düşük düzeyli radyo dalgalarının insan sıhhati için tehlikeli olduğuna dair hiçbir delil sağlamadı” diyor.

İncelemeler, Avustralya Radyasyondan Korunma ve Nükleer Güvenlik Ajansı (ARPANSA) tarafından Swinburne Teknoloji Üniversitesi ile iş birliği içinde gerçekleştirildi; birincisi 5G radyo dalgaları bilimine yönelik yapılmış 138 çalışmayı tahlil ederken, ikincisi bu tahlillerin sağlamasını yaptı.

Şaşırtan olmayan bir halde, her iki inceleme de 5G uygulaması ile olumsuz sıhhat yahut hücresel tesirler ortasında hiçbir korelasyon olmadığını bulundu. Diğer bir deyişle, pek çok komplo teorisinin tersine, 5G’nin insan sıhhati için tehlikeli olmadığı bir defa daha kanıtlandı.

06 Nisan 2021
68 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?