Acer Predator Sim Racing Cup 2021 Başlıyor!

Acer Predator Sim Racing Cup 2021 Başlıyor!

Acer, Indycar şoförü ve F1 efsanesi Romain Grosjean’ın simülasyon yarış ekibi R8G eSports’un dayanağıyla düzenlenen Predator Sim Racing Cup 2021 için kayıtların 21 Mayıs 2021 tarihine kadar açık olduğunu duyurdu. AssettoCorsa platformunda düzenlenecek olan yarış sırf sim yarışçılarını değil, oyuncuları ve motor sporları tutkunlarını da bekliyor.

Türkiye’deki iştirakçiler ortasından Predator Sim Racing Cup ulusal finalinde müsabakaya hak kazananlar, hot lap sırasında en süratli cins vaktine imza atanların sıralanmasıyla belirlenecek. 45 dakika sürecek ulusal finalde en fazla 20 pilot yarışabilecek. Ulusal şampiyon, öteki 14 ulusal şampiyona ve R8G eSpor kadrosunun profesyonel şoförlerine karşı 30 Mayıs’ta “Uluslararası Finale” katılma hakkı kazanacak. Milletlerarası finalin şampiyonu, bir yıllığına R8G eSpor ekibine katılarak paranın satın alamayacağı özel bir tecrübenin kesimi olacak.

Bu eşsiz tecrübe fırsatını hem motor sporları hem de oyun tutkunlarına sunmayı hedefleyen yarışlar hakkında açıklama yapan Acer EMEA Pazarlama Lider Yardımcısı Hajo Blingen, “Acer olarak eSporu herkes için erişilebilir kılma ve yeni yeteneklerin keşfini destekleme konusunda öncü rol üstleniyoruz. Predator Sim Racing Cup 2021 ile birinci sefer büsbütün dijital ortamda gerçekleştirilen kendi milletlerarası eSpor müsabakamızı oluşturduk. Müsabakamız simülasyon yarışçılarına, oyunculara ve motor sporları tutkunlarına yeni bir heyecan getirmenin yanı sıra, son derece cazip bir ödül havuzuna sahip. Motor sporları efsanesi Romain Grosjean, R8G eSpor grubu ve 30’a yakın ülkedeki en âlâ perakende iş ortaklarımızın yakın iş birliğiyle bu türlü bir müsabakayı hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyoruz,” tabirlerini kullandı.

Predator Sim Racing Cup 2021 ulusal eleme çeşitleri, Mercedes AMG GT3’ün şoför koltuğuna oturan pilotları saatte 350 km ile giderken bir anda saatte 70 km’ye düşmeye zorlayan efsanevi Monza pistinde gerçekleştirilecek. Memleketler arası finalin düzenleneceği pist, tüm ulusal şampiyonların katılacağı oylamayla belirlenecek.

Predator Sim Racing Cup 2021 Türkiye Finali, yarış boyunca hayranları yönlendirmek ve heyecanlandırmak için kamera karşısına geçecek olan Emre Baltaoğlu ve Cihangir Perperik’in sunumlarıyla Motorsport.com Twitch ve YouTube kanalları üzerinden canlı yayınlanacak. Memleketler arası finalin yayın ayrıntıları aktiflikten kısa bir müddet evvel duyurulacak.

14 Mayıs 2021
33 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?