AirTag ve Sürpriz iPhone 12 Modeli Tanıtıldı; Türkiye Fiyatları Muhakkak Oldu

AirTag ve Sürpriz iPhone 12 Modeli Tanıtıldı; Türkiye Fiyatları Muhakkak Oldu

Apple, Spring Loaded etkinliğinde, iPhone’unuzdaki Find My uygulamasıyla kolaylıkla bulabilmeniz için nesnelerinizden rastgele birine eklenebilen bir izleyici olan ve uzun müddettir söylentilere husus olan AirTag aksesuarını duyurdu.

AirTag, pusula ve kamera üzere sensörlerle birlikte öğenin pozisyonunu hassas bir formda tespit etmek için UWB teknolojisini kullanıyor; iPhone’lardaki U1 yongasıyla irtibat kuruyor. Bulunmasını kolaylaştırmak için bir hoparlöre ve IP67 su ve toza dayanıklılık derecesine sahip.  

Samsung’un SmartTag’lerine emsal biçimde AirTag’ler, Bluetooth kapsamı dışında olsa bile kaybolan bir öğeyi bulmak için Apple’ın neredeyse bir milyar aygıt içerdiğini söylediği Find My ağını kullanabiliyor. AirTag, ağdaki öbür aygıtlara ping atıyor ve pozisyonunu sahibine gönderiyor. Kullanıcılar ayrıyeten, AirTag’leri “kayboldum” moduna geçirebiliyor, böylelikle aygıtlar iPhone’larının menzilinde olduğunda yahut Find My ağında öbür biri tarafından tespit edildiğinde bilgilendirme alabiliyorlar. Bu türlü bir aygıtı bulan öbür biri, üzerindeki NFC etiketini okutup (eğer sahibi bu bilgileri girmişse) sahibine erişim bilgilerini de öğrenebiliyorlar.  

  • Yeni Apple TV 4K Tanıtıldı: Özellikleri ve Türkiye Fiyatı
  • M1 İşlemcili Yeni iMac Modelleri Tanıtıldı: Özellikleri ve Türkiye Fiyatı
  • M1 İşlemcili Yeni iPad Pro Tanıtıldı: Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Yeni özellikler ortasında bir dizi güvenlik ve zımnilik özelliği de bulunuyor. AirTag’in Bluetooth sinyal tanımlayıcısı sık sık değişiyor, böylelikle pozisyonu kolaylıkla izlenemiyor. iPhone kullanıcıları, bilinmeyen bir AirTag onlarla birlikte daima hareket ediyorsa, bilgilendiriliyor. Çünkü bu aygıtlar öteki birinin onları izlemesi için de kullanılabiliyor.  

AirTag’ler, isteğe bağlı olarak AirPods için de alınabilen metin ve 31 farklı emoji ile özelleştirilebiliyor. Ayrıyeten, onları daha şahsileştirilmiş bir görünüm için kolye ve öbür moda odaklı aksesuarlar olarak da almak mümkün. Hermes firması AirTag için kimi deri takılar tasarlıyor.  

Apple AirTag Türkiye Fiyatı

Apple AirTag’leri 2 farklı seçenek olarak satın almak mümkün. Tek bir AirTag alacaksınız, bunun için 299 TL ödemeniz gerekiyor. Dilerseniz 4 AirTag içeren paketi de alabilirsiniz. Bu paketin fiyatı ise 999 TL olarak açıklanmış durumda.

Bir de Yeni iPhone 12 Seçeneği

Apple ayrıyeten iPhone 12 ve iPhone 12 küçük serisine mor renk seçeneğini eklediğini de duyurdu. Elbette, bu modeller de birebir Apple A14 yonga setine ve mevcut modellerle tıpkı özelliklere sahip. Yeni renk, mevcut seriye bir hafta içinde eklenmiş olacak.  

04 Mayıs 2021
48 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?