Amazfit Dijital Sıhhat İdaresinin Geleceğini Tekrar Şekillendiriyor

Amazfit Dijital Sıhhat İdaresinin Geleceğini Tekrar Şekillendiriyor

Geliştirdiği teknolojilerle sağlıklı ömür alanında tahlil üreten ve kısa sürede tanınan bir marka haline gelen Amazfit, artık de kişiselleştirilmiş sağlık idaresi misyonuyla heyecan verici yeni bir periyodu başlatıyor. Teknolojinin insanı merkezine alarak ferdî gelişimde güçlü bir rol oynayabileceğine inanan şirket, insanların sağlık ve ömür kalitelerini yönetmelerine yardımcı olmak için objelerin interneti, yapay zeka, aygıt ve uygulamaların potansiyelinden yararlanıyor.

Kişisel sağlık idaresini dönüştüren dinamik marka: Amazfit

Şirketin teknolojiyi ferdî gelişim ve kişisel sağlık idaresi emeliyle kullanma fikrinden doğduğunu söyleyen Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan, “Hassas bilgi tahlili ve algoritmalara dayanan akıllı teknolojilerle değerli fark yaratıyoruz. Giyilebilir aygıtlara odaklanan Amazfit, sahip olduğu Zepp uygulamasıyla en yeni teknolojileri ve platformları kullanarak sağlık ve hayat kalitesi ismine tüm süreçleri kapsayan, geniş vizyona sahip bir sağlık idaresi markası olarak öne çıkıyor. Amazfit, faal olarak sürdürdüğü araştırmalar eşliğinde, akıllı giyilebilir aygıtların değerini tekrar tanımlamak için gelişmiş tıbbi teknolojilerden yardım alıyor. Giyilebilir aygıtları “aksesuar” olmaktan çıkarıp “güvenilir sağlık ortaklarına” dönüştürmeyi, daha fazla sayıda insanın kişisel sağlık bilgilerini yönetmelerine ve denetim altına almalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz,” dedi.

Amazfit Akıllı Aygıtları Bir Adım İleriye Taşıyor

Amazfit giyilebilir aygıtlarını bulut hizmetlerine bağlayan kişisel sağlık ve zindelik idare uygulaması olan Zepp ile kesimde değerli bir paha oluşturuyor. Hem Android hem de iOS aygıtlarda mevcut olan Zepp uygulaması aracılığıyla tüm tahlil sonuçları kolay ve etkileşimli olarak sunuluyor. Böylelikle bireyler sağlık ve spor aktivitelerini denetim edebiliyor, günlük rutinlerinin daha uygun hale gelmesine katkıda bulunacak dataları tesirli bir biçimde yönetebiliyor.

Araştırmaya, teknolojiye yatırım yapıyor

Amazfit’in akıllı aygıt donanımları ve Zepp uygulaması ile sunduğu fevkalâde kullanıcı tecrübesi ve güçlü sağlık idaresi hizmetleri; gelişmiş teknolojisinden, saygın uzmanlardan, kendini işine adamış profesyonellerden ve birinci sınıf kuruluşlarla genişleyen iş iştiraklerinden geliyor.

Amazfit’in bağlı olduğu küme şirketleriyle yürüttüğü titiz araştırma ve deneylerle, çeşitli biyolojik data tiplerini izleme ve tahlil etme konusunda değerli işlere imza attığına dikkat çeken Özkan, “Gelişmiş PPG biyoizleme optik sensörü BioTracker™ 2 (şu an beş biyolojik bilgi motorunu destekliyor), ExerSense™, RealBeats™ 2, PAI™ Sağlık Kıymetlendirme Sistemi resmi, OxygenBeats™ ve SomnusCare™ gibi sağlık sitemleri 2020 yılı Haziran ayında duyurulmuştu. Tüm bu teknolojilere güç veren Huangshan-2 AI yongası, daha yüksek bilgi süreç verimliliği ve daha düşük güç tüketimi özellikleriyle birinci jenerasyonun piyasaya sürülmesinden sadece 450 gün sonra hazır hale getirilmişti” halinde konuştu.

Bilimsel Araştırmalar ve Küresel İş İştirakleriyle Paha Yaratıyor

Şirketin, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar ve kurumlarla paydaşlık kurarak, insanların sağlıklı kalmasına ve daha düzgün performans göstermesine yardımcı olabilecek geniş kapsamlı araştırmalara dahil olduğunu da söz eden Murat Sungur Özkan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Grubumuz bu yılın başlarında, İspanya ve İtalya’daki COVID-19 eğilimlerinin yanlışsız kestirim edilmesini sağlayan “Learning from Large-scale Wearable Device Veri for Predicting Epidemics Trends of COVID-19” başlıklı bilimsel araştırma makalesini destekledi ve yayınladı. Araştırma grupları ayrıyeten, teneffüs rehabilitasyonunun COVID hastalarının ömür kalitesi üzerindeki tesirlerini araştırmak için Çin’in hem SARS hem COVID-19 gayretine liderlik eden Dr. Zhong Nanshan tarafından oluşturulan Çin salgın tedbire grubuyla birlikte çalıştı. Haziran 2020’de, tanınmış AI sanayi uzmanları ve itibarlı üniversitelerden profesörler tarafından yönetilen ve danışılan bir AI araştırma enstitüsü kurdu. Şu anda enstitü teneffüs sıhhati idaresi, atletik performans ve sinirbilim çalışmalarına odaklanıyor. Heyecan verici araştırmaların sonuçları, Zepp uygulamasının yeteneklerini geliştirmek için kullanılacak. Tıpkı grubumuz, kalp aritmilerini tespit edecek yeni EKG aygıtları geliştirmek için AI tabanlı şahsî EKG teknolojisinde önder olan Silikon Vadisi merkezli AliveCor ile paydaşlık kurdu ve uykunun fizikî düzgünleşme ve sıhhat üzerindeki öteki tesirlerini incelemek için Stanford Üniversitesi Uyku Merkezi ile çalışıyor.

23 Mart 2021
76 kez görüntülendi
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?