Android 12’den Yeni Sızıntı Geldi, Yeni Android 12 Özelliği Ortaya Çıktı

Android 12’den Yeni Sızıntı Geldi, Yeni Android 12 Özelliği Ortaya Çıktı

Android 12‘nin şimdi yayınlanmamış bir deneme sürümünü referans alan XDA Developers‘tan yeni bir sızıntı geldi. Kullandıkları sürüm, Google’ın orta sıra yayınladığı ve uygulama geliştiricilerin gelecekteki bir işletim sisteminin nasıl çalıştığını anlayabilmesi için tasarlanmış bir Geliştirici Önizlemesi değil. Bu, Android 12’nin yepisyeni bir sürümü.

XDA Developers vakit zaman yeni işletim sisteminde göze çarpan yeni özellikleri, tasarım değişikliklerini ve yeni güvenlik ayarlarını duyurması ile ünlü. Fakat tespit edilen kimi yeni özellikler epey etkileyici olabiliyor. Yeni sızıntı, çoklu misyonlarda bir şeylerin güzele hakikat değiştiğine işaret ediyor.     

Android 12’ye yeni çoklu misyon özellikleri

Ana ekrandaki bir simge ile iki sık kullanılan uygulamayı tıpkı anda başlatabileceğiniz Uygulama Çiftleri (App Pairs) hakkında bir müddettir bir şeyler duyuyorduk. Bu, telefonlarında çoklu misyon yapmak isteyen bireyler için olağanüstü bir seçenek üzere görünüyor. Şimdiye kadarki geliştirici önizlemelerinin hiçbiri bu özelliğin çalışan bir sürümüyle gelmemişti, fakat XDA Developers’ın kullandığı bu sürüm, bunu hudutlu bir ölçüde gerçekleştiriyor üzere görünüyor. Örneğin, açık olan uygulamaları ekranı bölüp dağıtmak ve tıpkı anda kullanmak mümkün oluyor.

Yalnızca tabletler için geçerli olduğu düşünülen bir öteki değişiklik ise çift ekranın tabletlerde çalışma biçimine yönelik. Tıpkı uygulamanın iki farklı sürümünü ana ekranda yan yana çalıştırmak mümkün üzere görünüyor. iPadOS kullanıcıları bunu esasen yapabiliyor ve verimlilik açısından epeyce yararlı olduğun görülüyor.

Android 12’nin 2021’in ortalarında yayınlanması bekleniyor. 

01 Mayıs 2021
36 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?