Apple, Bir Sonraki Apple Watch’a “Üflemenizi” İstiyor

Apple, Bir Sonraki Apple Watch’a “Üflemenizi” İstiyor

Vakit zaman karşılaştığımız teknoloji devlerinin aldığı patentler içerdikleri fikirler sonucunda ekseriyetle heyecan verici oluyorlar, fakat ne yazık ki bunlardan pek azının gerçekleştiğini görüyoruz. Apple, en çok patent alan teknoloji devleri ortasında olurken, aldığı patentlerin birçoklarını da hayata geçirmemesiyle ünlü. Şirket, yeni bir patent daha almış. Tahminen bu kere gerçek olur. Umudumuz bu tarafta. Pekala, yeni patent ne ile ilgili?

Apple, akıllı saat serisi Apple Watch için yeni bir patent başvurunda bulunmuş. Patentin içeriği bir epey enteresan. Çünkü Apple, kullanıcıların Apple Watch’a üflemesini istiyor.

Evet, yanlış okumadınız. Apple’ın bir sonraki akıllı saatinde nefese karşı hassas bir sensör yer alabilir. Patentin ayrıntılarında kullanıcının Apple Watch’a üflemesi sonucunda birtakım süreçlerin yerine getirilebileceği yazarken, şirketin bu özelliği Apple Watch’a ne emelle yerleştirmeyi düşündüğü ise gizemini koruyor. Tahminen, alkol denetimi için kullanılabilir, bilemiyoruz.

20 Nisan 2021
53 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?