Apple, iPhone 12 Kutusuna Şarj Aygıtı Koymadığı İçin Ceza Yedi

Apple, iPhone 12 Kutusuna Şarj Aygıtı Koymadığı İçin Ceza Yedi

Brezilya, tıpkı Hindistan üzere dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri ve Brezilya de bunun sağladığı gücün farkında. O denli ki, hükümet iPhone 12 kutusunda şarj aleti bulunmadığı gerekçesiyle Apple’a ceza kesebiliyor. Evet, Brezilya’nın Sao Paulo eyaletindeki tüketici haklarını muhafaza kuruluşu Procon-SP, Apple’a yaklaşık 1.92 milyon dolar para cezası verdiğini bildirdi. Üstelik bununla da kalmadı.

Procon-SP tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Apple’ın şarj aygıtlarını iPhone 12’lerden çıkarması Brezilya’da güzel karşılanmazken, Apple’dan bu mevzuya karşı açıklama “çevreye duyarlılık” biçiminde yapılmış. Lakin kurum bu açıklamadan da hoşnut değil ve para cezasında ısrarlı. Elbette Apple’ın bu cezaya itiraz etme hakkı bulunuyor.

Procon-SP, öte yandan Apple’ın iPhone 12 aygıtları için aldatıcı reklam kampanyaları yürüttüğünü de lisana getiriyor. Kurum, bilhassa suya karşı güçlü olduğu argüman edilerek pazarlanan iPhone’ların su hasarı yaşaması, Apple’ın garanti kapsamındaki bu aygıtları tamir etmeyi reddetmesiyle sonuçlanmasından hiç şad değil. Apple’dan bu hususta ise şimdi bir açıklama gelmiş değil.

Bakalım Brezilya ile Apple ortasındaki bu sürtüşme nasıl sonuçlanacak.

06 Nisan 2021
48 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?