Apple’ın Başı, Yangına Neden Olan Bir iPad Yüzünden Kaygıda

Apple’ın Başı, Yangına Neden Olan Bir iPad Yüzünden Kaygıda

Geçtiğimiz yıl bu vakitlerde, bir iPad nedeniyle bir yangın çıkmıştı ve bu yangın sebebiyle Apple’a karşı bir dava açılmıştı. Michael Macaluso‘nun meskeninde çıkan bu yangının sonucu olarak sigorta firması Allstate Insurance yangın hasarı sebebiyle 142.000 dolardan fazla ödeme yapmıştı. Şimdiyse avukatlık ofisi Luca Levine, Apple’a dava açarak firmanın sigorta şirketine ödeme yapmasını istedi.

Bu şikayette Macaluso’nun iPad’ini hiçbir formda değiştirmediği, yanlış kullanmadığı yahut beklenilenden farklı bir halde çalıştırmadığı belirtiliyor ve yangının Apple’ın “yanılgılı ve kabul edilemez bir durumda olan” bir iPad sattığı söyleniyor.

Şimdi Apple yahut Macaluso’nun avukatı bahis hakkında yorum yapmış değil. İhmal sonucu vefata sebebiyet verme ile emsal bir dava da 2019 yılında New Jersey’de yaşayan ve Şubat 2017 tarihinde babası vefat etmiş olan Julia Ireland Meo ismine Apple’a karşı açılmıştı. Bu davada da bir apartman dairesinde çıkan yangının, bir iPad’in kusurlu bataryasından kaynaklandığı tez ediliyordu.

Daha sonra bu apartman kompleksinin sahibi ve sigorta firması, Apple’a karşı ikinci bir dava açarak ödemelerinin karşılanmasını istemişti. Lakin bu dava da şimdi sonuçlanmış değil.

14 Nisan 2021
42 kez görüntülendi
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?