ASUS, Thunderbolt 4 Dayanaklı ProArt B550-Creator Modelini Duyurdu

ASUS, Thunderbolt 4 Dayanaklı ProArt B550-Creator Modelini Duyurdu

ASUS, yaratıcı profesyoneller için tasarlanan ProArt B550-Creator anakartını duyurdu. Güçlü performans ve irtibat seçeneklerine ek olarak gelişmiş güvenlik ve içerik üreticilere yönelik özelliklerle donatılan bu anakart iş akışlarını hızlandırarak kullanıcıların fikirlerine hayat vermesini kolaylaştırıyor.

Sağlam güç dağıtımı ve PCI 4.0 dayanağıyla ProArt B550-Creator, en yeni AMD® Ryzen™ işlemcilerin sunduğu süreç gücünden büsbütün yararlanarak 3D imaj sürece ve görüntü post yapım üzere işlere hızlandırıyor, büyük evraklar paylaşıp bunlar üzerinde çalışmayı kolaylaştırıyor. Bu yeni kuşak işlemcilerin yüksek performans ihtiyacı kapsamlı ve verimli termal tahlillerle dengeleniyor. Bunun sonucunda ASUS anakartların bilindik kararlılığını ve güvenilirliğini profesyonel içerik üreticilerin de hizmetine sunan bir anakart ortaya çıkıyor.

Yüksek süratli ilişki seçenekleri

ProArt B550-Creator anakart iki adet Thunderbolt™ 4 irtibat noktası, iki adet Intel 2.5G Ethernet ve dört adet USB 3.2 Gen 2 ilişki noktası üzere kapsamlı giriş çıkışlara sahip olan anakart esnek ve zahmetsiz bir biçimde süratli bilgi transferi ve geniş depolama seçenekleri sunuyor. Her bir Thunderbolt™ 4 ilişki noktası en yeni yüksek süratli aygıtlar ve şoförler için iki istikamette 40 Gbps’e varan suratlar sunuyor. Thunderbolt 4 ayrıyeten iki adede kadar 4K UHD yahut bir adet 8K ekrana takviye veriyor.

İki adet Intel 2.5G Ethernet (I225-V) temas noktası büyük evrakları lokal ağ içinde süratle aktarma imkanı sunuyor. Böylelikle bu çeşit evrakları ağa bağlı depolama (NAS) aygıtlarına kopyalamak, yüksek çözünürlüklü görüntüleri aktarmak ve iş arkadaşlarınızla belge paylaşmak kolaylaşıyor. ProArt B550-Creator’da ayrıyeten yaratıcı işler için kıymet taşıyan uygulamalara daha fazla bant genişliği ayıran özel ağ optimizasyon yazılımı CreationFirst ile birlikte geliyor.

Kesintisiz performans

ProArt B550-Creator en yeni AMD Ryzen 5000 Serisi masaüstü işlemcilerine uygun sağlam güç dağıtımı ve kapsamlı soğutma ile en talepkar yaratıcı işlerde bile inanılmaz performans sergiliyor. 12+2 güç evreli VRM en üst düzey Ryzen işlemcilerine uygun ortam sağlarken, sağlam 8+4 pimli ProCool yedek güç ilişkileri da bu güç evrelerine kesintisiz güç aktarıyor.

Sıcaklığı denetim altında tutmak için kullanılan büyük soğutma blokları geniş yüzey alanları ve yüksek kaliteli termal dolgularıyla ısıyı VRM ve bobin bölgelerinden uzaklaştırıyor. Verimli M.2 soğutma bloğu tasarımı ile birlikte ProArt B550-Creator hem CPU’yu hem de SSD’yi tesirli bir halde soğutarak sistemin kararlı çalışmasını sağlıyor, süratli depolama performansı ve sıkıntısız bir biçimde içerik üretme imkanı sunuyor.

Gelişmiş güvenlik

Yaratıcı işler yapılan profesyonel tasarım stüdyolarında çalışmaların aksamaması, operasyon maliyetlerinin azaltılması ve data sızıntılarının önlenmesi için sistem güvenliği ve aktif aygıt idaresi büyük kıymet taşıyor. ProArt B550-Creator, ASUS Control Center Express ile kusursuz ahenk içinde çalışıyor. ASUS Control Center Express; USB ilişki noktası idaresi, yazılım kara listesi ve uzaktan Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi kontrolleri üzere gelişmiş güvenlik özelliklerini en az ayar ve bakım ihtiyacıyla sunuyor.

USB irtibat noktası idaresi sayesinde BT yöneticileri anakarttaki USB irtibat noktalarını diledikleri üzere etkinleştirebiliyor yahut devre dışı bırakabiliyor. Ayrıyeten USB temas noktalarını salt okunur biçimde ayarlayarak tasarım evraklarının ve başka kıymetli bilgilerin sızdırılmasını önleyebiliyor. Yazılım kara listesi özelliği kullanıcıların yüksek risk taşıyan uygulamaları çalıştırmasını engelliyor. Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi kontrolü ise yöneticilerin istemci aygıtlardaki Windows Kayıt Defterini uzaktan etkinleştirmesine yahut devre dışı bırakmasına imkan veriyor. Böylelikle sistem yapılandırmasında müsaadesiz değişikliklerin önü kesilerek daha sağlam güvenlik elde ediliyor.

İçerik üretenler için

ProArt B550-Creator birleşik idare yazılımı ProArt Creator Hub ile birlikte geliyor. Bu yazılım, ProArt ekranlar ve dizüstü bilgisayarlar da dahil ProArt serisine dahil tüm eserleri tek bir kullanıcı dostu arayüzden denetim etme imkanı sağlıyor. Bu yazılımla kullanıcılar ProArt B550-Creator anakartın fan denetim profillerini ayarlamanın yanı sıra CPU, bellek ve depolama aygıtları üzere sistem bileşenlerini takip edebiliyor ve sık kullanılan uygulamaları süratle açabiliyor.

Uzaktan çalışmanın sıklaştığı günümüzde iş arkadaşlarıyla ve müşterilerle birlikte basitçe çalışabilmek kritik hale geldi. Sesli ve manzaralı görüşmelerde net sesli irtibat için ProArt B550-Creator özel İki Taraflı Yapay Zeka Dayanaklı Gürültü Engelleme teknolojisinden yararlanıyor. Mikrofondan ve gelen öteki seslerden art plan gürültüsünü ayıklamak için devasa bir derin öğrenme bilgi tabanından yararlanan bu teknoloji dikkat dağıtıcı klavye ve mouse seslerini ve öbür ortam gürültülerini akıllı bir biçimde kaldırıyor. Böylelikle kullanıcılar görüşmelerde seslerini net bir halde iletip gelen sesleri de tam olarak duyabiliyor.

04 Nisan 2021
43 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?