ASUS, Wi-Fi 6 Takviyeli Birinci Oyuncu Modemi DSL-AX82U’yu Duyurdu!

ASUS, Wi-Fi 6 Takviyeli Birinci Oyuncu Modemi DSL-AX82U’yu Duyurdu!

ASUS, ADSL/VDSL modem ile yüksek performanslı Wi-Fi 6 standardını buluşturan, tıpkı vakitte router olarak da kullanılabilen Türkiye’nin birinci Wi-Fi 6 dayanaklı oyuncu modem/router cihazı DSL-AX82U’yu duyurdu. Değişim kampanyasıyla indirimli olarak da satın alınabilen DSL-AX82U, Nisan ayı başı prestijiyle ön sipariş açılmış durumda. Mevcut ASUS modem kullanıcıları, değişim kampanyası kapsamında Wi-Fi 6 dayanağına sahip yeni jenerasyon DSL-AX82U modem router aygıta indirimli formda sahip olabiliyor. Bu bahiste ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Çift bant Wi-Fi 6 takviyesine sahip DSL-AX82U, başta taşınabilir oyuncular ve yüksek süratli ağa sahip olmak isteyen mesken kullanıcıları olmak üzere herkese, hem ADSL/VDSL, hem de Fiber/GPON altyapılarının kullanılabildiği ultra süratli ve sağlam bir ağ ilişkisi kurmak için olağanüstü bir seçenek sunuyor. Üst düzey Broadcom chipset tahlillerini kullanan modem router, hem ADSL/VDSL hem de kablosuz alanda en güzel performansı sunmayı hedefliyor.

DSL-AX82U, 5400 Mbps’e kadar destekleyen yüksek Wi-Fi 6 suratı ve harika Aura RGB dinamik aydınlatma efektleriyle bezeli yenilikçi dizaynla geliyor. Ebeveyn denetimi özelliklerine sahip ASUS AiProtection Pro, oyun için kullanılan akıllı telefonlar da dahil olmak üzere tüm bağlı aygıtlara muhafaza sağlıyor. Modem ayrıyeten eşsiz ASUS AiMesh teknolojisine de takviye veriyor. Bu sayede modem, AiMesh uyumlu öteki ASUS aygıtlarla birlikte kullanılabiliyor ve bir düğüm sistemi oluşturulup tüm konutu kapsayan bir ağ kurmak mümkün oluyor.

Ultra güçlü Wi-Fi 6

DSL-AX82U, yeni Wi-Fi 6 standardının tüm avantajlarını sunarken, mevcut Wi-Fi aygıtlarıyla da büsbütün uyumlu çalışıyor. Wi-Fi 6 teknolojisi daha yüksek sürat, daha verimli ağ kontağı ve daha geniş menzilin yanı sıra bağlı aygıtların pil ömrünü de geliştiriyor. Aygıttaki Wi-Fi 6 teknolojisi 160 MHz kanallarını kullanarak 5400 Mbps’e ulaşan suratlar sunuyor. Wi-Fi 6 ihtilal niteliğinde bir özellik olarak OFDMA teknolojisi ile MU-MIMO özelliğini bir ortaya getiriyor. Böylelikle, birden fazla aygıtın kullanıldığı ortamlarda ağ kapasitesi ve verimliliği artıyor, Wi-Fi sinyal menzili genişliyor ve daha düzgün kapsama alanı elde ediliyor. Bunun sonucunda daha az Wi-Fi meyyit noktası oluşuyor ve tüm aygıtlara daha süratli ve daha muteber Wi-Fi teması sunuluyor. Konutun tamamında kaç adet aygıt bağlı olursa olsun kullanıcılar oyun keyiflerinin öteki aygıtlardaki evrak indirme yahut yayın izleme üzere süreçlerden etkilenmeyeceğinden emin olabiliyor. Wi-Fi 6’da bulunan Target Wake Time özelliği ise taşınabilir aygıtların ve IoT aygıtlarının güç tüketimini azaltarak oyunlar için daha uzun pil ömrü sunuyor.

Oyuncular için tasarlandı

DSL-AX82U, kullanıcıların oyunları kolay kolay hızlandırmasını sağlayan özelliklerle donatıldı. Fiyatsız ve kullanımı kolay ASUS Router uygulamasına Taşınabilir Oyun Modu eklendi. Tek dokunuşla taşınabilir oyunları hızlandırma imkânı sunan bu özellik, ASUS Router uygulamasının çalıştığı aygıtın tüm trafiğine otomatik olarak öncelik veriyor ve mümkün olan en âlâ oyun tecrübesini yaşatıyor. Ayrıyeten taşınabilir aygıtlar, daha boş olan 5 GHz bandında daha yüksek suratlardan yararlanabiliyor.

Kullanıcılar router’ın çevrim içi kontrol panelindeki Gear Accelerator fonksiyonunu kullanarak istedikleri aygıta da öncelik verebiliyor. Open NAT özelliğinin sunduğu üç adımlı kolay yapılandırma süreciyle port yönlendirme kolaylaşırken, Adaptive QoS de oyunlar dahil olmak üzere farklı uygulamaların trafiğine öncelik verecek halde ayarlanabiliyor. Böylelikle ağda darboğazlar geçmişte kalıyor.

Göz alıcı oyun tarzı

Yeni ASUS modem savlı çizgileri ve oyunlardan ilham alan detaylarıyla dikkat alımlı dizayna sahip. Etkileyici ve fütüristik bir estetikle donatılan DSL-AX82U’nun ön kısmı boyunca uzanan pencereli kısımda Aura RGB aydınlatma sistemi yer alıyor. Kullanıcılar gökkuşağı efekti üzere büsbütün renkli dinamik desen alternatifleri ortasından istediğini seçip dilediği renklerle kullanabiliyor. Ayrıyeten, daha sakin bir tesir için sabit bir desen de tercih edilebiliyor.

İnançlı ve çok taraflı

DSL-AX82U, güvenlik için en yeni WPA3 kablosuz güvenlik protokolünü kullanıyor. Eserler ayrıyeten, kullanım ömürleri boyunca fiyatsız ASUS AiProtection Pro ile kurumsal seviyede güvenlik ve gelişmiş ebeveyn denetimi özellikleri sunuyor. AiProtection Pro; akıllı telefonlar ve IoT aygıtları üzere klasik antivirüs yazılımlarının kullanılamadığı aygıtlar da dahil olmak üzere ağa bağlı tüm aygıtları muhafaza altına alıyor.

Yerleşik ASUS AiMesh takviyesi sayesinde aygıtı AiMesh özellikli router’larla kurulmuş bir ağ sisteminde denetimci yahut düğüm olarak kullanmak da mümkün. AiMesh ağları tüm kablosuz aygıtlar için konutun her yerini kapsayan Wi-Fi ağıyla kusursuz sirkülasyon sunuyor ve meyyit noktaları ortadan kaldırıyor.

20 Nisan 2021
81 kez görüntülendi
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?