Beklenen Telefon İptal mi Ediliyor? Sav ve Resmi Açıklama Haberimizde…

Beklenen Telefon İptal mi Ediliyor? Sav ve Resmi Açıklama Haberimizde…

Teknoloji sızıntılarının tanınır bir kaynağı olan Jon Prosser, Twitter üzerinde yaptığı bir açıklamayla Google Pixel hayranları için berbat bir haber vererek devam eden çip üretim sıkıntısı nedeniyle Google Pixel 5a’nın iptal edilmiş olabileceğini söyledi.  Ancak daha sonra bu birinci duyuruyu, telefonların yalnızca ABD için sunulacağını söyleyerek güncelledi.

Ayrıyeten Prosser, Pixel 4a ve 4a 5G telefonların 2021 yılın boyunca sunulmaya devam edeceğini de sav ediyor. Yeni üst model Pixel telefonlar ise olağanda yıl sonuna yanlışsız duyuruluyor ve yayımlanıyor; o yüzden 2022’ye Pixel 5a yahut Pixel 6a görmeyebiliriz.

Prosser bu sızıntı için kaynakları hakkında bir bilgi vermemiş olsa da Android Central, kendi kaynakları ile bu iptali doğruladı. Fakat daha sonrasında Google, 9to5Google’a resmi olarak “Pixel 5a 5G’nin hala ABD ve Japonya’ya geleceğini ve son yılın a-serisi telefonu tanıtıldığı sırada duyurulacağını” söyledi ve bu da Mayıs ayındaki Google I/O 2021 manasına gelebilir.

Tüm bu tez ve açıklamalar, yeni soruları da beraberinde getiriyor. Google’ın telefona “Pixel 5a 5G” olarak hitap etmiş olması, bu yıl içerisinde daha ucuz bir yeni 4G LTE Pixel 5a sürümünün olup olmayacağını kuşkuya düşürüyor. En büyük soru ise, rastgele bir Pixel 5a telefonun ABD ve Japonya dışında satılıp satılamayacağı.

Çip sorunu tüm teknoloji firmaları için hayli makûs bir durum ve PS5’lerin, Xbox Series X’lerin ve PC GPU’ların yaşadığı stok sorunlarının de sebebi. Bu eksiklikler genel olarak Covid-19 sınırlamaları münasebetiyle yavaşlayan üretimlerden ve ithalat / ihracattan kaynaklanıyor ve analistler, tesirlerin 2022 yılında da hissedileceğini varsayım ediyor.

26 Nisan 2021
52 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?