Bill Gates Boşanıyor: Bill Gates, Eşi Melinda ile Ayrılacaklarını Açıkladı!

Bill Gates Boşanıyor: Bill Gates, Eşi Melinda ile Ayrılacaklarını Açıkladı!

Bill Gates ve eşi Melinda Gates boşanıyor… İkili, geride kalan yirmi yıldır, kendi isimlerini taşıyan vakıfları aracılığıyla global sağlıktan eğitime kadar pek çok bahiste hayır işleri yapıyordu.

Microsoft’un kurucu ortağı, Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Bağlantımız üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi sona erdirme kararı aldık. 27 yılda, üç mükemmel çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir hayat sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir temel oluşturduk” dedi. Tweet, “bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Fakat artık hayatımızın sonraki basamağında bir çift olarak birlikte olmayacağız. Yeni hayatlarımıza başlarken, ailemiz için mahremiyet istiyoruz” halinde devam ediyor.

pic.twitter.com/padmHSgWGc

— Bill Gates (@BillGates) May 3, 2021

Bill ve Melinda, Melinda 1987’de Microsoft’ta çalışmaya başlamasından kısa bir mühlet sonra tanışmıştı. Melinda, 2016 yılında Robin Roberts ile yaptığı röportajda “sonunda bana çıkma teklif etmesi birkaç ay sürdü” demişti.

  • Dünya Ne Vakit Olağana Döner? İşte Bill Gates’in kestirimi…
  • Bill Gates Açıkladı: iPhone mu, Android mi?

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates isimli üç kısımlık Netflix belgeselinde ise Gates, Melinda hakkında “optimist olması ve bilimle ilgilenmesi bakımından bana çok benziyor. Beşerlerle benden daha düzgün” cümlelerini kurmuştu.

Bill Gates, servetini kurucu ortağı olduğu yazılım devi Microsoft sayesinde kazandı. Forbes’a nazaran, 124 milyar dolarlık net serveti ile dünyanın en varlıklı dördüncü şahsı pozisyonunda bulunuyor.

18 Mayıs 2021
20 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?