BiP’in ‘Acil Durum Butonu’ Hayata Bağlıyor

BiP’in ‘Acil Durum Butonu’ Hayata Bağlıyor

Türkiye’nin irtibat ve hayat platformu BiP, sarsıntı ve öteki doğal afetler ile acil durumlarda kesintisiz irtibat imkânı sunmak için geliştirilen Acil Durum Butonu hizmetiyle tüm operatör kullanıcılarının yanında olmaya devam ediyor. BiP Acil Durum Butonu’na kayıtlı olan kişi sayısı 3 milyonu aştı. BiP uygulaması içinde yer alan kırmızı renkli ‘Acil Durum Butonu’ ile kullanıcılar her türlü doğal afet anları ya da acil durumlarda mevcut pozisyonlarını ve durumlarını evvelden belirledikleri ‘acil durum kişileri’ ile tek bir tuşla paylaşabiliyor. Tüm operatör kullanıcılarının fiyatsız olarak yararlanabildiği bu hizmet ile vatandaşlar acil durum anlarında inançta olduklarını ya da yardıma muhtaçlığı olduklarını istedikleri bireylere anında iletebiliyor. Kullanıcılar Acil Durum Butonu ile ayrıyeten 112 Acil Servis, 155 Polis ve 184 SABİM’e de direkt erişebiliyor.

İzmir zelzelesinde 40 bin kişi kullandı

1 – 7 Mart Zelzele Haftası’na ait açıklamalarda bulunan Turkcell Dijital Servisler ve Tahlillerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, doğal afetler konusunda yaptıkları yatırımlara büyük değer verdiklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Bir sarsıntı ülkesinde yaşadığımız gerçeğini hiçbir vakit unutmamalıyız. Bağlantının ne kadar kıymetli olduğu yaşadığımız her doğal afet sonrası yine gündeme geldi. Bu doğrultuda Türkiye’nin Turkcell’i olarak tüm tedbirlerimizi alıyor ve vatandaşlarımızın sevdikleriyle bağlantıda kalabilmeleri için teknolojik tahlillerimizle yanlarında olmaya devam ediyoruz. İki yıl evvel hayata geçirdiğimiz ‘BiP Acil Durum Butonu’ ile acil durumlarda operatör bağımsız tüm vatandaşlarımıza hizmet sunuyoruz. Onların sağlığı ve güvenliği bizim önceliklerimiz ortasında birinci sırada yer alıyor. En son İzmir’de meydana gelen zelzelede BiP kullanıcıları Acil Durum Butonu ile yaklaşık 40 bin şahsa pozisyonlarını tek tuşa basarak iletti. Acil durum ve doğal afet durumlarında da teknolojimiz ile vatandaşlarımızın yanlarında olabilmek için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.”

‘Yardım İste’ özelliğiyle bağlantı hiç kesilmiyor

BiP’in Acil Durum Butonu’nda yer alan ‘Yardım İste’ özelliği, muhtaçlık halinde bluetooth teknolojisi üzerinden de çalışarak acil durumlarda hayat kurtarıyor. ‘Yardım İste’ özelliğini kullanmak için bluetooth’u açmak kâfi olurken bu sayede kullanıcılar, acil durumlarda 300 metreye kadarki alanda etraflarında olan şahısların BiP uygulamalarına sesli ya da yazılı acil durum daveti gönderebiliyor.

07 Mart 2021
71 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?