Bir Tesla Model S Şoförsüz Yol Alırken Kaza Yaptı; 2 Kişi Öldü

Bir Tesla Model S Şoförsüz Yol Alırken Kaza Yaptı; 2 Kişi Öldü

Tesla, yeni bir kazanın akabinde bir sefer daha otonom sürüş alanında şimşekleri üzerine çekti. KHOU, Wall Street Journal ve Reuters’ın haberine nazaran, şoför koltuğunda kimse yokken araca binen iki kişi, içinde bulundukları 2019 Model S‘in bir ağaca çarpması sonrasında hayatını kaybetti. Yolculardan biri ön yolcu koltuğunda, başkası art koltukta oturuyordu.

Kaza sırasında otomatik pilotun devrede olup olmadığı bilinmiyor. Kimlikleri verilmeyen kazazedelerin birinin 59, oburunun 69 yaşında olduğu öğrenildi.  

Şayet Model S’in şoför koltuğunda kimse olmadığı netlik kazanırsa, kullanıcıların otomatik pilotu yanlış anlamış oldukları ortaya çıkacak. Her ne kadar araç kendi kendine gitme yeteneğine sahip olsa da, bu şoför koltuğunda birinin olmaması gerektiği manasına gelmiyor. Acil bir durumda şoförün denetimi ele almaya hazırlıklı olması gerekiyor.  

Kaza, tıpkı vakitte acil müdahale takımlarının elektrikli araçlara müdahale ederken farklı prosedürler kullanması gerektiğini de gözler önüne serdi. Takımlar alev alan Model S’i söndürmek için dört saat harcadılar. Bunun nedeni, elbette araçta bulunan dev bataryalar ve içerisindeki alev alabilen kimyasallardı…

03 Mayıs 2021
39 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?