Bir YouTuber, Tenet Sinemasını Game Uzunluk Advance Kartuşuna Sığdırmayı Başardı

Bir YouTuber, Tenet Sinemasını Game Uzunluk Advance Kartuşuna Sığdırmayı Başardı

Sinemaseverlerin beğendiği ünlü direktör Christopher Nolan’ın son sineması Tenet, geçtiğimiz sene ağustos ayında ülkemizde de beyaz perdeye yansımıştı. Direktör Christopher Nolan‘a nazaran Tenet’i izlemenin en ülkü yolu sinema olurken, kuşkusuz “film sinemada izlenir” sloganı çok haklı bir tabir. Fakat pandeminin ortasında kapalı yahut yarı açık pozisyonda olan sinema salonlarını doldurmak da şu gündemde biraz cüret işi. O denli ki Tenet de bu türlü bir ortamda vizyonu girmiş olmasıyla şanssız üretimlerden biri olmuştu.

Christopher Nolan’ın Tenet’in sinemada izlenmesi gereken bir üretim olduğunu söylemesi ise, sinemanın yapısında kapalı. Çünkü kimi sahnelerde o denli boğuk diyaloglar kuruluyor ki –eğer çok âlâ bir ses sisteminiz ve sabırlı bir komşunuz yoksa- bu diyalogları en âlâ sinemada duyabiliyor ve sinemanın üzerinizde tesir bırakmasını sağlayabiliyorsunuz. Lakin bir YouTuber, değişik bir yol izlemiş ve sineması bırakın sinema ekranını, bir Game Boy’a getirmiş.

Bob Wullf isminde bir YouTuber, Tenet sinemasını Game Uzunluk Advance taşınabilir oyun konsolunda çalışacak bir kartuş haline getirmiş. 5 kartuşluk özel bir seri üreten Wullf, hatta bu kartuşların üzerine özel etiketler de yapmış. Elbette sonuç Nolan’ın beklediği bozulmamış bir IMAX tecrübesi değil, lakin taşınabilir ortamda da Tenet izlemenin en pratik hali diyebiliriz. Bob Wullf’un bu çalışmasını çabucak üstteki görüntüde görebilirsiniz.

27 Mart 2021
49 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?