Bu Sızıntı Gerçekse, Ucuz Amiral Gemisi Akıllı Telefonlar Gerçek Oluyor

Bu Sızıntı Gerçekse, Ucuz Amiral Gemisi Akıllı Telefonlar Gerçek Oluyor

Amiral gemisi akıllı telefonlar sundukları geniş özelliklerin karşılığında ağır fiyat etiketlerine sahip olmalarıyla ünlü. Lakin ortaya atılan bu sızıntı hakikat ise, ucuz amiral gemisi akıllı telefonları çok yakında piyasada görmeye başlayabiliriz.

Qualcomm, Android işletim sistemli taşınabilir aygıtlar için yonga geliştirme konusunda en ünlü markaların başında geliyor. Şu an en güçlü ve en yeni işlemcisi Snapdragon 888 olurken, yeni kuşak amiral gemisi akıllı telefonlarda bu işlemciyi çokça göreceğiz.

Ortaya atılan bir argümana nazaran Qualcomm, Snapdragon 888 işlemcisinden 5G modemi çıkartarak daha daha düşük fiyatlı amiral gemisi akıllı telefonların piyasaya sürülmesinin kapısını açabilir. Tezin sahibi Roland Quandt olurken, Quandt bu argümanını edindiği işlemci kodlarına dayandırıyor.

Mevcut Snapdragon 888 işlemcinin kodu SM8350 olurken, bu işlemcinin bir öteki varyantı olan SM8325’te ise 5G bulunmadığını, lakin buna rağmen Snapdragon 888’in tüm süreç gücünden faydalandığına işaret ediyor. Şayet Quandt’ın bu argümanı gerçek çıkarsa, 2021 yılında bütçeye daha uygun fiyatlı amiral gemisi sınıfı akıllı telefonları piyasada görebiliriz.

20 Mart 2021
96 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?