Canon’dan Geniş Odak Uzaklığı Aralığı ve 4K Özelliğine Sahip Yeni Lens

Canon’dan Geniş Odak Uzaklığı Aralığı ve 4K Özelliğine Sahip Yeni Lens

Farklı bütçelere uygun 4K iş akışı muhtaçlığına cevap veren CJ17ex6.2B, 2/3 inç 4K fotoğraf makineleriyle kullanılabiliyor. Canon’un UHDgc serisi taşınabilir 4K yayıncılık zum lensleri ailesinin en yeni üyesi olan bu lens, kompakt ve hafif bir yapısının yanı sıra optik harikalık sunuyor. Geniş odak uzaklığı aralığı ile hem geniş açı hem de telefoto özellikleri sunarak yayıncıların yalnızca tek bir lensle çeşitli senaryoları ve farklı açıları yakalayabilmesine imkan tanıyor.

Kesimdeki en geniş eser yelpazesine sahip olan Canon, CJ17ex6.2B lensiyle birlikte 4K yayıncılık lensi serisindeki eser sayısını 18’e çıkarıyor. Canon geniş eser gamı sayesinde etkinliklerden spor aktivitelerine, haberlerden stüdyo içeriğine kadar her şeyi çeken profesyonellerin kapsamlı gereksinimlerine yardımcı olmaya devam ediyor.

Bölüm standartlarını karşılayan 4K teknoloji

4K, son vakitlerde en değerli standartlardan biri haline gelmekte birlikte optik mükemmelliğe sahip imajları oluşturan birçok öge vardır. CJ17ex6.2B, 4K talebini karşılamanın yanı sıra, daha düzgün HDR[i] sonuçları için ışık lekelerini ve mercek parlamalarını en aza indiriyor. Ayrıyeten BT.2020 geniş renk gamını (WCG)[ii] temel alan bir yayıncılık kamerasının kromatik bozulma düzeltme fonksiyonuyla uyumluluğu ile öne çıkıyor.

Eşsiz optik düzeneğinde UD[iii] lens elemanlarını tesirli bir formda kullanan lens, kromatik bozulmaları ve renk dağılmalarını ortadan kaldırarak harika renk üretimi sunuyor ayrıyeten manzaranın kenardan kenara net ve kontrastlı olmasını sağlıyor. HDR ve WCG’yi destekleme özelliği sayesinde profesyonellerin beklentisi olan varlıklı görselleri sunuyor. Böylece izleyicilerin fevkalâde manzara kalitesi taleplerinin karşılanmasına imkan tanıyor.

Çok taraflılığı ve esnekliğiyle her senaryoya uygun

Yüksek büyütme oranına sahip CJ17ex6.2B sayesinde profesyoneller, tek lens ile iş akışlarını meselesiz formda yürütebiliyor.  6,2 mm’deki geniş açı görüşü, 17x zum oranı ve 6,2 mm – 106 mm kapasitesi ile birlikte bu lens, geniş bir odaklanma aralığı sunuyor. Ayrıyeten dahili 2x optik genişletici kullanıldığında 12,4 mm – 212 mm kapasitesi sağlıyor. Göz alıcı optik performansı korurken, imgeleri hem geniş açıda hem de telefoto odak uzunluğunda yakalayabilme özelliği, kesimin esnek kit gereksinimine tahlil sunuyor.

4K kalitesi sunan CJ17ex6.2B, yalnızca 2,07 kg[iv] ağırlığındaki kompakt ve hafif gövdesi sayesinde omuzda çekim ve röportajlar için ülkü yapısıyla öne çıkıyor. Klâsik bir HD lensin dayanıklılığını ve kullanım özelliklerini sunarak, röportaj ve belgesel alanlarında kullanılan kameralardan talep edilen yüksek mobilite muhtaçlıklarının harika bir halde karşılanmasını sağlıyor.

Azamî performans

16 bit mutlak pahalı bir enkoder özelliğine sahip olan CJ17ex6.2B, başka UHDgc lenslerde ve Canon’un UHDxs serisinde görülen yüksek performanslı dijital şoför ünitesiyle birebir performansı sunuyor. Bu özellik, lensin başlatma olmadan açılabileceği manasına geliyor. Bu da kamera tarafındaki bozulma düzeltmesi ve lens durum bilgisi algılama üzere fonksiyonların başlangıçta hazır olmasını sağlıyor, böylelikle profesyonellerin hiçbir anı kaçırmamasına imkan tanıyor. Üç adet 20 pimli konektörü[v] desteklemesiyle 4K kamera sistemlerinin performansını daha da üst seviyeye çıkartıyor. Böylece zumlama ve odaklama taleplerini kullanırken yüksek hassasiyette lens verisi okuması sağlayıp, sanal üretim platformlarıyla uyumluluğu güçlü bir halde destekliyor.

CJ17ex6.2B – Temel Özellikler:

  • 6,2 mm -106 mm (dahili 2x optik genişletici ile 12,4 mm – 212 mm) ortasında geniş bir odak uzaklığı aralığı sağlayan makul bir 17x zumlama oranıyla birlikte 6,2 mm’de geniş görüş açısı
  • 4K çözünürlükte inanılmaz manzara kalitesi
  • Hafif ve kompakt
  • Işık lekelerini ve mercek parlamalarını en aza indirir
  • Dahili 2x genişletici

27 Nisan 2021
42 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?