COVID-19 Aşısı, Bedenimizi İnternete Bağlar mı? Sonunda Bu Soru da Soruldu!

COVID-19 Aşısı, Bedenimizi İnternete Bağlar mı? Sonunda Bu Soru da Soruldu!

Avustralya Sıhhat Bakanlığı, aşı tavsiye sayfasındaki sorulara, şaşırtan bir soru daha ekledi: “COVID-19 aşıları beni internete bağlayabilir mi?” Bu sorunun siteye eklenmesi, önemli sayıda insan tarafından sorulduğu manasına geliyor. Sorunun yanıtı ise kesin ve net: “Hayır.

Bu soruya verilen karşılık özetle şu formda: “Geliştirilmekte olan mRNA aşılarının kimileri, aşının hücrelerimize yavaşça dağılmasına yardımcı olabilecek hidrojel ismi verilen bir gerecin kullanılmasını içeriyor. Biyomühendisler pek çok farklı iş için misal hidrojeller kullanıyor. Örneğin, bedenimize yerleştirildikten sonra kök hücrelerin hayatta kalmasını sağlamak için hidrojellerden yararlandılar. Bu nedenle, birtakım beşerler internete bağlanabilen elektronik implantlar için hidrojellere muhtaçlık olduğuna inanıyor. Ayrıyeten Pfizer aşısında hidrojel bulunmuyor.”

Kurumun sayfasında, pek de şaşırtan olmayan formda şu soru da bulunuyor: “COVID-19 aşıları bir mikroçip yahut rastgele bir izleme teknolojisi içeriyor mu?” Karşılık ise şu: “Geliştirilmekte olan COVID-19 aşılarının hiçbiri yazılım yahut mikroçip içermiyor. İnsanları izlemek için kullanılamazlar” biçiminde veriliyor.

26 Nisan 2021
60 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?