COVID-19’un Neden Olduğu Belirsizlik Ortamı Microsoft’a Yeni Karar Aldırttı

COVID-19’un Neden Olduğu Belirsizlik Ortamı Microsoft’a Yeni Karar Aldırttı

Microsoft, COVID-19 salgınının potansiyel olarak yavaşlamasıyla birlikte ofislerini tekrar açmayı planlayan şirketlerden biriydi. Lakin artık, bu planını erteleyen teknoloji firmalarının ortasına katılıyor. Business Insider’ın haberine nazaran Microsoft, tam tekrar açılışını Temmuz’dan en azından 7 Eylül’e erteledi. Bir sözcünün söylediğine nazaran bu karar “sıhhat ve bilgi uzmanları ile devam eden danışmanlığa” yanıt olarak alındı.

Çalışanlara gönderilen bir e-postada yönetici VP Kurt DelBene, bu gecikmenin çalışanların yaz için planlarına “ek esneklik” sağladığını söyleyerek, şayet alanlarındaki durum geri dönüş için yüksek risk oluşturuyorsa mahallî ofis yöneticilerinin da daha fazla erteleme yapma özgürlükleri olduğunu belirtti.

Teknoloji devi şu anda, ofiste sonlu sayıda çalışanın bulunduğu “hafif açık” evrede yer alıyor. Global Microsoft çalışanlarının yaklaşık yüzde yirmisi Mart itibariyle ofise dönmüş durumda.

Bu gecikme, salgını çevreleyen meçhullüğü vurguluyor. Aşılama süratli bir formda devam ediyor ve insanların ofiste çalışması daha inançlı hale geliyor olsa da, insanların Temmuza kadar gereğince inançlı bir ortama sahip olup olamayacağı muhakkak değil. Ayrıyeten daha süratli yayılan virüs türevlerinin ortaya çıkması ile bir arada belirsizlik de büyüyor. Şu anda Microsoft, birçok kişinin haftanın yarısına kadar konuttan çalışmasına müsaade vereceğini söylemiş durumda. Tekrar açılma konusunda geçmişe nazaran çok daha az baskı olduğu ise kesin.

20 Nisan 2021
71 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?