Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Genişlemek İçin Düğmeye Bastı

Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Genişlemek İçin Düğmeye Bastı

Elon Musk’ın dahiyane fikri Starlink, kısa bir müddet evvel faaliyetine başladı. Starlink’in ne olduğunu daha evvel bu yazımızda sizlere ayrıntılı halde anlatmıştık. İnterneti, SpaceX’in uyduları aracılığı ile Dünya’nın rastgele bir yerine “uzaydan” getirebilen Starlink ile SpaceX, artık de interneti daha fazla alana yaymak için değerli bir talepte bulundu.

  • Starlink Nedir; Türkiye’ye Gelir mi?

SpaceX, Starlink ile interneti daha fazla yere yaymak için FCC’ye yeni bir müsaade müracaatında bulundu. Müracaat kabul edilirse, Starlink’in uydu terminalleri Dünya üzerindeki araçlara da internet sağlayabilecek. Kara taşıtları için sırf ABD topraklarına geçerli olacak olan müracaat, Dünya çapında ise gemiler ve uçaklar dahil pek çok taşıta geniş bant internet sağlamanın kapılarını açacak.

Starlink’in şimdi çok yaygın bir kullanım sağlamadığı biliniyor. Şimdi ABD, Kanada ve İngiltere’de Starlink’ten hizmet sağlanabilirken, Türkiye’den de müracaatlar başlamış durumda. Şayet FCC bu onayı verirse, Starlink için de değerli bir kilometre taşı aşılmış olacak.

19 Mart 2021
72 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?