En yeterli 22 yabancı güldürü filmi! IMDb puanına nazaran 2021-2018 sinemaları

En yeterli 22 yabancı güldürü filmi! IMDb puanına nazaran 2021-2018 sinemaları

En yeterli yabancı güldürü sinemaları ile vaktini gülerek kıymetlendirmek isteyenlerin katiyen göz atması gereken bir liste oluşturduk. IMDb puanı göre 22 yabancı güldürü sinemasını seçtik! 2021, 2020, 2019 ve 2018 yılında çıkmış en yeterli yabancı güldürü filmleri!

22. DOUBLE DAD (2021)

IMDb Puanı: 5,6

Double dad sineması konusu nedir? Genç, annesi uzaktayken yaşadığı hippi mahallesinden gizlice çıkar ve babasının kim olduğunu keşfetmek için hayatını değiştiren bir maceraya atılır.

21. YES DAY (2021)

IMDb Puanı: 5,7

Yes Day sineması konusu nedir? Genellikle hayır diyen bir anne ve baba, eğlenceli ve macera dolu bir günde çocuklarının en çılgın isteklerine birkaç temel kural ile evet demeye karar verir.

20. THE SPY WHO DUMPED ME / BENİ SATAN CASUS (2018)

IMDb Puanı: 6,0

The Spy Who Dumped Me / Beni Satan Casus sinemasının konusu nedir? 30 yaşına yeni basmış Audrey (Mila Kunis) için hayat pek iç açıcı formda geçmemektedir. İşinden hiç mutlu değildir, erkek arkadaşı tarafından bir telefon bildirisiyle terkedilmiştir. Bunun çabucak ertesinde ise hiç kestirim etmediği bir gerçeği öğrenir: Eski erkek arkadaşı Drew (Justin Theroux) bir CIA casusudur ve başı önemli biçimde sıkıntıdadır. Onun yüzünden Audrey ve en yakın arkadaşı Morgan’ın (Kate McKinnon) da başı kaygıya girer ve iki arkadaş, Avrupa’nın farklı ülkelerinde tehlikeli ve heyecanlı birçok maceraya atılmak zorunda kalırlar.

19. THE LOVEBIRDS (2020)

IMDb Puanı: 6,0

The Lovebirds sinemasının konusu nedir? Ayrılmanın eşiğinde olan bir çift, kendilerini bir anda gizemli bir cinayet hadisesinin içerisinde bulur. İsimlerini temizlemeye ve olayı çözmeye çalışan çift, bu süreçte kendilerini ve münasebetlerini nasıl kurtaracaklarını bulmaları gerekmektedir. Michael Showalter’ın direktör koltuğunda oturduğu sinemanın takımında Kumail Nanjiani, Issa Rae, Jim Iyke, Stella Damasus, Joseph Benjamin, Felix Omozusi üzere isimler yer alıyor.

18. BOOK CLUB / KİTAP KULÜBÜ (2018)

IMDb Puanı: 6,1

Book Club/ Kitap Kulübü sinemasının konusu

17. BLOKERS / ENGELLEYİCİLER (2018)

IMDb Puanı: 6,2

Blocker / Engelleyiciler sinemasının konusu nedir? Bekar anne Lisa Decker ve kızı Julie, anaokulunun başladığı birinci gün iki küçük kız olan Kayla ve Sam ile tanışırlar. Julie, Kayla ve Sam süratle arkadaş olurlarken, Kayla’nın babası Mitchell ve Sam’in babası Hunter da, çocukların ortasındaki bağı gördükten sonra Lisa’yla yakın arkadaş olurlar. Birinci tanışmalarının akabinde on iki yıl geçer ve kızlar lise mezuniyet balosu için hazırlıklara başlar. Üç arkadaş, bekaretlerini bu değerli gecede kaybetmeyi planlamaktadır. Fakat Lisa’nın verdiği ufak bir partide kızlarının planını öğrenen telaşlı ebevynler, bu planı bozmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya karar verir.

16. UNCORKED (2020)

IMDb Puanı: 6,2

Uncorked sinemasının konusu nedir? Uncorked, babasının isteği üzerine aile restoranının başına geçmek zorunda kalan bir adamın, hayallerini gerçekleştirmek için verdiği çabayı husus ediyor. Şarap tutkunu olan Elijah, başarılı bir şarap garsonu olmak istemektedir. Fakat babası, oğlunun aile restoranının başına geçmesini ister. Bir yandan babasının dileğini yerine getirmek isteyen Elijah, bir yandan da hayallerinin peşinden koşmayı istekler. Hayatında çok değerli bir yol ayrımında olan genç adam, hayallerini gerçekleştirmeyi başarabilecek midir?

15. SEVDİĞİM TÜM ERKEKLERE: ARTIK VE SONSUZA DEK (2021)

IMDb Puanı: 6,3

Sevdiğim Tüm Erkeklere sineması konusu nedir? Kore seyahatinden dönen Lara Jean, lise son sınıfın ağır gündemiyle boğuşurken bir yandan da üniversiteyi Peter’la ya da Peter’sız okuma konusunda karar vermeye çalışır. 

14. GUNS AKIMBO (2019)

IMDb Puanı: 6,3

Guns Akimbo sinemasının konusu nedir? Miles, eski kız arkadaşı Nova’ya hala aşık olan genç bir adamdır. Onun hayatı, Skizm ismindeki bir çetenin düzenlediği internet sitesi sayesinde insanların birbirleri ile dövüşmesini sağlayan bir platforma ezkaza katılmasıyla değişik bir hal alır. Kendisini bir anda tehlikeli bir dünyanın içinde bulan Miles, ellerine bağlanan tabancalar ile uyandığında durumun düşündüğünden de berbat olduğunu fark eder. Birinci rakibinin Skizm’in yıldızı Nix olduğunu öğrenen genç adam, hayatta kalabilmek için dehşetleriyle yüzleşmek zorunda kalır.

13. MY SPY (2020)

IMDb Puanı: 6,3

My Spy sinemasının konusu nedir? “My Spy”, önemli bir CIA casusuna (Dave Bautista) odaklanıyor. Casus, zımnî bir misyon kapsamında bir aileyi gözetlemeye gönderilir. Casusun mukadderatı ise dokuz yaşında olmasına karşın yaşından olgun davranan ailenin kızı Sophie’nin (Chloe Coleman) ellerinde olacaktır.

12. JULIET, NAKED / AŞKTAN KAÇILMAZ (2018)

IMDb Puanı: 6,6

Juliet, Naked / aşktan Kaçılmaz sinemasının konusu nedir? Aşktan Kaçılmaz, Duncan’ın uzun müddettir acı çeken sevgilisi Annie ve onun bir vakitler saygılı duyulan lakin artık yıldızı sönen bir müzikçi olan Tucker Crowe ile yaşadığı kıtalararası aşk kıssası anlatılıyor. Güzel ve aklı başında bir bayan olan Annie, son vakitlerde hayatında kırılmalar yaşamaktadır. Uzun müddettir birlikte olduğu Duncan ile de sorunlar yaşayan Annie, hayatını sorgulamaya başlar. Duncan, eski bir rock yıldızı olan Tucker Crowe’un takıntılı bir hayranıdır ve ona duyduğu bağlılık neredeyse Annie’ye olan bağlılığından daha da fazladır. Duncan ile münasebetinin çıkmaza girdiğini düşünen Annie, bu sırada internetten yayınladığı bir tenkit sayesinde Tucker Crowe ile tanışır. Sık sık mesajlaşarak birbirlerinin hayatına dokunmaya başlayan Tucker ve Annie, görüşüp birlikte vakit geçirmeye başladıkça ortalarında karşı koyamadıkları bir bağ oluşur.

11. EUROVISION SONG CONTEST: THE STORY OF FIRE SAGA / EUROVİSİON MÜZİK MÜSABAKASI: FİRE SAGA’NIN HİKAYESİ(2020)

IMDb Puanı: 6,6

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga / Eurovision Müzik Müsabakası: Fire Saga’nın Öyküsü sinemasının konusu nedir? Güldürü çeşidindeki Eurovision, 1956 yılında düzenlenmeye başlayan dünyanın en uzun soluklu müzik müsabakası Eurovision’u husus ediyor. Sinemada, dünyanın en büyük müzik yarışına katılma talihi yakalayan kasabalı iki müzikçiye odaklanılıyor. Ünlü komedyen Will Ferrell’ın başrolü üstlendiği sinemanın direktör koltuğunda daha evvel de komedyen Farrel’ın birlikte çalıştığı David Dobkin oturuyor.

10. GOOD BOYS / USLU ÇOCUKLAR (2019)

IMDb Puanı: 6,7

Good Boys / Uslu Çocuklar sinemasının konusu nedir? 12 yaşındaki Max, Thor ve Lucas birinci öpüşme partisine davet edilirler. Lakin nasıl öpüşeceklerini bilmedikleri için, Max’in babasının drone’unu kaçırıp, sevişen komşularını gözetmek maksadıyla kullanmaya karar verirler. Ancak işler zıt masraf, drone’un imha edilmesi gerekir. 3 kafadar drone’u yerine koyabilmek için okulu kırar ve bir deva ararlar. Bu deva arayışı akıl almaz bir hale dönüşecektir.

9. EMMA (2020)

IMDb Puanı: 6,7

Emma sinemasının konusu nedir? Zeki, varlıklı ve bekar olan Emma Woodhouse, son periyotlarda yaşadıklarından sonra hayatından son derece şaddır. Bu yüzden evliliğe dair de hiçbir niyeti bulunmamaktadır. Hayatta en çok zevk aldığı şey ise diğerlerinin aşk hayatına karışıp onlar ile eğlenmektir. Yakın arkadaşı olan Bay Knightley, tüm ihtarları görmezden gelir ve vesayeti altında olan Harriet Smith’e uygun bir eş bulma yolunca itinayla yaptığı çalışmalar sonuç verir ve hiç beklemediği sonuçlar ile karşılaşır.

8. LONG SHOT / DENEMEYE KIYMET (2019)

IMDb Puanı: 6,8

Long Shot / Denemeye Kıymet sinemasının konusu nedir? Denemeye Bedel, işsiz bir gazeteci olan genç bir adamın, Amerika’nın Lider koltuğuna oturmak için uğraş eden çocukluk aşkı ile yine müsabakası sonrası yaşananları mevzu ediyor. Fred Flarsky, işsiz bir gazetecidir. Makûs talihini benimseyen Flarsky, yıllardır çocukluk aşkını düşünerek ona sadık bir formda hayatını sürdürüyordur. Lakin çocukluk aşkı Charlotte Field, gezegenin en güçlü bayanlarından biri pozisyonundadır. Amerika Dışişleri Bakanı olan Charlotte, bunun üstüne bir de Amerika’nın Lider koltuğuna oturmak için gayret etmektedir.

7. ALWAYS BE MY MAYBE (2019)

IMDb Puanı: 6,8

Always be my maybe sinemasının konusu nedir? Always Be My Maybe, 15 yılın akabinde tekrar bir ortaya gelen çocukluk arkadaşlarının kıssasını husus ediyor. Çocukluk arkadaşı olan Sasha ve Marcus’un yollarının ayrılmasının üzerinden tam 15 yıl geçmiştir. Farklı istikametlere savrulan ikiliden Sasha, başarılı bir şef olmuştur ve nişanlısı Brandon ile evlilik hazırlığı içerisindedir. Lokal bir müzisyen olan Marcus ise babasının himayesi altında yaşamaktadır. Sasha, yeni açılacak bir restoran için doğup büyüdüğü kente, San Francisco’ya dönmek zorunda kalır. Eski anıların yine canlanmasına neden olan bu kent, ona çocukluk arkadaşını tekrar görme fırsatı verir. Ortadan geçen 15 yılın akabinde karşılaşan Sasha ve Marcus, geçmişi yad etmeye başlar. Bu sırada Brandon’ın evlilikten vazgeçtiğini açıklaması, Sasha için büyük yıkım olur. Bu süreçte en büyük dayanağı Marcus’tan gören Sasha, onunla birlikte vakit geçirdikçe, ikili eski hallerine geri döner. Marcus, Sasha’yı bir defa daha kaybetmemeye kararlıdır lakin tam harekete geçeceği sırada önüne yeni bir mahzur takılır.

6. CRAZY RICH ASIANS / ÇILGIN GÜÇLÜ ASYALILAR (2018)

IMDb Puanı: 6,9

Crazy Rich Asians / Çılgın Varlıklı Asyalılar sinemasının konusu nedir? New Yorklu Rachel Chu, uzun vakittir Nick Young ile birliktedir. Rachel, Nick’in en yakın arkadaşının düğününde sevgilisine eşlik etmek için Singapur’a sarfiyat. Genç bayan Asya’ya birinci kere gidecek olmaktan epeyce heyecanlıdır ama bir yandan da büyük bir gerilim altındadır. Singapur’da Nick’in ailesi ile tanışacak olmaktan telaş duyan Rachel, bu sırada sevgilisi ile ilgili bilmediği şeyler öğrenir. Nick, ülkenin en güçlü ailelerinden birine sahiptir ve o ülkedeki beğenilen bekarlardan biridir. Rachel, Singapur’a ayak bastığı andan itibaren tüm gözler ona çevrilir. Genç bayanın etrafı bir anda onu kıskanan ve Nick’ten ayırmayı planlayan beşerlerle dolar.

5. BOOKSMART (2019)

IMDb Puanı: 7,2

Booksmart sinemasının konusu nedir? İki yakın kız arkadaş (Kaitlyn Dever ve Beanie Feldstein), liseden mezun olmanın arifesinde, apansız daha az çalışmaları ve daha fazla eğlenmeleri gerektiğinin farkına varır. Akranlarının gerisinde kalmamak için hala vakti olan kızlar, dört yıllık eğlenceyi tek bir geceye sığdırmaya çalışır.

4. EVVEL UPON A TIME.. IN HOLLYWOOD (2019)

IMDb Puanı: 7,7

Evvel Upon a Time…in Hollywood / Bir Vakitler… Hollywood’da sinemasının konusu nedir? Bir Vakitler… Hollywood’da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün sinema kesimine girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon sineması aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Fakat Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp sinema bölümüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu bahiste ona katılmaktadır. Fakat ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki bahtları da azalmaktadır. Hollywood’un yeni gözdelerinden olan Sharon Tate ise Rick’in komşusudur. Lakin Hollywood’un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilecektir…

3. DEADPOOL 2 (2018)

IMDb Puanı: 7,7

Deadpool 2 sinemasının konusu nedir? Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Kız arkadaşı Vanessa’yla keyifli bir bağ sürdüren Deadpool’un sistemi, gelecekten gelen Cable’ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable’ı durdurabilmek için muhteşem güçlere sahip bir grubu toplar ve bu karşıt karakterlerden oluşan X-Force grubu, Deadpool’la birlikte maceraya atılır…

2. THE FAVOURITE / SARAYIN GÖZDESİ (2018)

IMDb Puanı: 7,5

The Favourite / Sarayın Gözdesi sinemasının konusu nedir? İngiltere ve Fransa’nın savaş halinde olduğu 18. yüzyılın başlarında Kraliçe Anne’in yakın arkadaşı Lady Sarah, bir yandan narin kraliçe ve onun değişken ruh hali ile ilgileniken öteki yandan onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Saraya yeni gelen Abigail, Lady Sarah’nın yanında yükselerek kraliçenin gözdesi olma yolunda Lady Sarah’ya meydan okuyacaktır.

1. THE GENTLEMEN (2019)

IMDb Puanı: 7,9

The Gentlemen sinemasının konusu nedir? The Gentlemen, kurduğu hata imparatorluğunu bırakmak isteyen bir adamın kıssasını husus ediyor. Londra’da kurduğu hata imparatorluğunu bırakmak isteyen Mickey Pearson, ailesi ile birlikte Amerika’ya dönmeyi planlar. Kendisine yeni bir hayat kurmayı planlayan Mickey, işlerini devretmek için ünlü bir milyarder olan Matthew ile anlaşır. Bu sırada Mickey, yıllardır gözünden sakındığı topraklarını Coach ve çetesinden muhafazaya çalışır. Özel dedektif olan Fletcher ise yıllardır peşine düştüğü Mickey’nin işlediği hataları ortaya çıkarmanın sıkıntısındadır. Kendisini türlü entrikaların içinde bulan Mickey, planladığı üzere işin içinden sıyrılmayı başarabilecek midir?

  • En uygun paralel cihan bahisli sinemalar: IMDb puanlarına nazaran en düzgünleri seçtik
  • Son yılların en güzel Türk güldürü filmleri! Puanı yüksek, 2020 ve öncesi
  • En âlâ, En Unutulmaz Sinemalar… İşte kesinlikle izlenmesi gereken 100 sinema
  • En düzgün virüs sinemalarını seçtik! İşte IMDb puanı en yüksek virüs filmleri!
  • En uygun bilim kurgu filmleri! IMDb puanı yüksek en uygun 30 bilim kurgu filmi!

30 Nisan 2021
53 kez görüntülendi
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?