Eski iPhone’lara Büyük Sürpriz: iOS 12.5.3 Güncellemesi Yayınlandı

Eski iPhone’lara Büyük Sürpriz: iOS 12.5.3 Güncellemesi Yayınlandı

Şayet iOS 12 sonrasındaki güncellemeleri alamayan eski bir iPhone ya da iPad modeline sahipseniz, bu haber sizi çok şaşırtacak. Apple, iOS 12 için yeni bir güncelleme yayınladı. iOS 12.5.3 güncellemesi, iOS 12’de kalmak zorunda olanlar için yayınlanmış durumda. Öbür bir deyişle iOS 12.5.3, iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, iPad Küçük 2, iPad Küçük 3 ve yepyeni iPad Air‘i ilgilendiren bir güncelleme.

Alışılmış ki bu yeni iOS güncellemesinin aygıtınıza yeni özellikler katmasını yahut yaşlanan iPhone’unuzu tekrar canlandırmasını beklememelisiniz. 12.5.3 temelde bir güvenlik güncellemesi; bunun yanında birkaç bellek bozulması meselesini çözüyor ve bellek optimizasyonu getiriyor.

Eski iPhone’lara Apple Takviyesi

Bu haberin kıymetli olmasının sebebi, Apple’ın hala eski aygıtlarıyla ilgilendiğini göstermesi. Aslında eski iPhone’lar yahut iPad’ler için bir ana iOS güncellemesi yayınlanmadığında, bu o aygıtların artık güncelleme alamayacağı manasına geliyor. Ancak 12.5.3, Apple’ın gerektiğinde bu aygıtların sahiplerini de unutmadığını kanıtlıyor.

19 Mayıs 2021
56 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?