Facebook, Özel Bir Instagram Sürümü Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Facebook, Özel Bir Instagram Sürümü Üzerinde Çalışıyor Olabilir

BuzzFeed News tarafından yayınlanan bir habere nazaran Facebook, 13 yaşın altındakiler için özel bir Instagram sürümü üzerinde çalışıyor. Bilindiği Instagram, şu an 13 yaş sonuna sahip ve 13 yaşın altındakiler, Instagram kullanamıyor.

BuzzFeed bu haberi, Facebook içerisindeki bir şirket içi yazışmaya dayandırıyor. Haberde, Instagram’dan Vishal Shah‘ın şirket içi bir bildiri panosuna şunları yazdığı söyleniyor: “İleriye dönük olarak, gençler için hizmet sunmak Instagram için bir öncelik. Bu yüzden, gençler için problemsiz bir Instagram tecrübesi sunmayı öncelik listemize eklediğimizi duyurmaktan heyecan duyuyorum. Topluluk Eser Kümesi içinde iki alana odaklanacağız. Birincisi gençler için mümkün olan en inançlı tecrübesi sağlamak için bütünlük ve kapalılık çalışmalarımızı hızlandırmak. İkincisi ise, 13 yaşın altındaki bireylerin Instagram’ı birinci defa inançlı bir biçimde kullanmalarını sağlayan bir Instagram sürümü oluşturmak.

İsmi açıklanmayan bir Facebook yetkilisinin yaptığı açıklama da, bu özel Instagram sürümünün gerçeğe dönüşebileceğini gösteriyor. Çocukların, Instagram kullanmak için ailelerinden müsaade istediklerini bildiklerini söyleyen yetkili, Messenger Kids

Şimdi çocuklar için yayınlanacak özel bir Instagram sürümü, Facebook tarafından resmi olarak onaylanmış değil. Fakat açıklamalara bakılırsa, bu türlü bir sürüm çok yakında karşımıza çıkabilir.

03 Nisan 2021
46 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?