Fiyatıyla Korkutan Galaxy S21 Ultra’nın Üretim Maliyeti Aslında Ne Kadar?

Fiyatıyla Korkutan Galaxy S21 Ultra’nın Üretim Maliyeti Aslında Ne Kadar?

Samsung, Galaxy S21 serisini kısa bir mühlet evvel tanıttı ve kullanıcılarla buluşturdu. Şu an Galaxy S21 Ultra satışlarından mutlu olduğu gözlemlenen şirketin amiral gemisi modeli ise bilindiği üzere Galaxy S21 Ultra. Şu an Galaxy S21 Ultra Türkiye’de 15 bin 999 TL, yurt dışında ise 999 Euro fiyattan satılıyor. Pekala, Galaxy S21 Ultra’nın maliyeti ne kadar?

Galaxy S21 Ultra, bilindiği üzere 2 farklı işlemci modeline sahip. Snapdragon 888 işlemci ve Exynos 2100 işlemcisine sahip 2 farklı varyantı bulunan Galaxy S21 Ultra’nın ülkemizde ise Exynos 2100 CPU’lu modelleri satılıyor. Her 2 telefonun da maliyeti, kullandığı işlemci sonucundan birbirinden farklı olurken, Counterpoint Araştırma şirketinin açıklamasına nazaran Galaxy S21 Ultra’nın Exynos’lu modeli, Snapdragon 888 işlemcili modelinden daha ucuz.

Pekala, Galaxy S21 Ultra’nın maliyeti ne kadar ve geçen yılın telefonu Galaxy S20 Ultra’nın maliyeti ile ortasında ne kadar fark var?

Yapılan açıklamaya nazaran Galaxy S21 Ultra 5G modeli 532.9 dolara imal edilebiliyor. Bu fiyat geçen yılın modeli Galaxy S20 Ultra’dan yüzde 7 oranında daha ucuz. Çünkü Galaxy S20 Ultra’nın maliyeti geçen yıl 528 dolar olarak raporda belirtilmiş durumda.

Samsung’un maliyette elde ettiği kar, öte yandan telefonun selefine kıyasla daha uygun fiyattan satışa sunulmasına da tesir etti. Bunun yanı sıra Galaxy S21 Ultra’nın kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklığı da çıkaran şirket, Galaxy S21 Ultra’nın satış fiyatında da 200 dolar üzere hayli değerli bir indirimde bulundu. Bilindiği üzere Apple da iPhone 12 serisi ile kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklığı çıkarmış, lakin buna rağmen satış fiyatında rastgele bir indirimde bulunmamıştı.

17 Mayıs 2021
25 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?