Fransa’daki ünlü data merkezi OVH’de büyük yangın!

Fransa’daki ünlü data merkezi OVH’de büyük yangın!

Strazburg’daki bulut bilişim şirketi OVHcloud tarafından işletilen bir data merkezi barındırma sunucularının bulunduğu tesiste çıkan yangının birtakım üniteleri yok ettiğini ve başkalarını süreksiz olarak kapatmaya zorladığı açıklandı.

Güncelleme:  OVHcloud’un hizmet verdiği binlerce web sitesinde şu anda hizmet meseleleri yaşanıyor. En çok etkilenenler ise ünlü WordPress eklentileri WP Rocket ve Imagify. Bu iki servis şu anda çalışmıyor. Yangın söndürülmüş olsa da, soğutma çalışmaları sürdüğü için şimdi binaya giriş ve hasarın tam boyutu tespit edilebilmiş değil.

OVHcloud, müşterileri felaket kurtarma planlarını etkinleştirmeye çağırdı. Şirket CEO’su Octave Klaba Twitter’da yaptığı açıklamada, “Yangın SBG2’yi yok etti. SBG1’in de bir kısmı hasar gördü. İtfaiyeciler yangının SBG3’e yayılmasını engellemeye çalışıyor. SBG4 etkilenmedi” yazdı ve şunları ekledi: “Şu anda tesise giremiyoruz. Bu yüzden SBG1, SBG3 ve SBG4 çalıştırılamıyor.”

Strazburg’daki data merkezi, OVHcloud’un Fransa’daki 17, Dünya genelindeki 32 bilgi merkezinden biri. 1999 yılında Klaba tarafından kurulan OVHcloud, pazara hakim olan ABD devi Amazon Web Hizmetleri, Microsoft Azure ve Google Cloud ile rekabet eden Avrupa merkezli en büyük bulut hizmetleri sağlayıcısıydı.

16 Mart 2021
97 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?