Galaxy A82, Amiral Gemisi İşlemcisiyle Gelecek

Galaxy A82, Amiral Gemisi İşlemcisiyle Gelecek

Samsung’un orta segment akıllı telefon ailesinin yeni üyesi olacak olan Galaxy A82 şu an için yalnızca sızıntılarla biliniyor, fakat buna rağmen pek çok ayrıntısı gün yüzüne çıkmış durumda. Yeni gelen bilgi ise telefonun işlemcisine yönelik. Geekbench platformundaki sızıntı Galaxy A82 5G’nin işlemcisini açığa çıkarmış.

Galaxy A82 5G, Qualcomm’un 2 yıllık amiral gemisi sınıfı yonga seti olan Snapdragon 855 ile donalı olarak piyasaya çıkacak. Bu, Samsung’un A serisine birinci amiral gemisi dokunuşu değil. Şirket, daha evvel Snapdragon 855’i Galaxy A90 modelinde de kullanmıştı. Lakin ortadan geçen 2 yılın sonunda tekrar birebir işlemciyi tercih etmiş olması düşündürücü. Yeniden de buna rağmen telefonun üst düzey performans göstereceğine kuşku yok.

Galaxy A82 5G, SM-A826S kod ismiyle listelenirken, telefonun Benchmark sonuçları da ortaya çıkmış durumda. Buna nazaran Galaxy A82 5G, tek çekirdek işlemci skoruyla 757 puan, çoklu çekirdek işlemci sonucuyla ise 2630 puan almayı kaydedebiliyor. Android 11 işletim sistemiyle yer alan Galaxy A82 5G, muhtemelen Samsung’un en yeni One UI arayüzüyle bir arada sunulacak.

Galaxy A82 5G’nin ne vakit tanıtılacağı ve piyasaya ne vakit çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor olsa da, artık çok yakında telefonun gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

06 Mart 2021
69 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?