Galaxy S21’lerde Garip Bir WhatsApp Sorunu Ortaya Çıktı

Galaxy S21’lerde Garip Bir WhatsApp Sorunu Ortaya Çıktı

Galaxy S21 serisi, WhatsApp ile ilgili bir meseleyle karşı karşıya üzere görünüyor. Reddit ve Samsung’un resmi forumunda kimi Galaxy S21 kullanıcıları WhatsApp masaüstü üzerinden bir türlü bildiri gönderememekten şikayet ediyorlar.

Kimi Galaxy S21, Galaxy S21 ve Galaxy S21 Ultra kullanıcıları, WhatsApp’ın masaüstü (ve web) uygulamasının akıllı telefonlarıyla olan temasının sık sık kesildiğini söylüyor. Temas kesildikten sonra, WhatsApp’ın masaüstü ve web uygulamaları “Telefon bağlı değil. Telefonunuzun faal bir internet temasına sahip olduğundan emin olun” iletisini görüntülüyor. Yazışmalarını masaüstünden sürdüren ve WhatsApp’ı bilhassa iş için kullanan kullanıcılar için bu son derece rahatsız edici bir sorun.  

Sorun pil optimizasyonunda olabilir

Bu sorun, Samsung’un telefonun ekranı kilitliyken kullanılmayan uygulamaları uyku moduna geçiren ve bu yüzden de uygulamanın gerçek vakitli bildirim alma yeteneğini engelleyen pil optimizasyon tekniğiyle ilgili olabilir. İrtibat kesilmesi sorunu genelde internet teması kararsız olduğunda yahut akıllı telefon uygulaması art planda kesildiğinde meydana geliyor.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

15 Mayıs 2021
14 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?