Gizemli Sarsıntının Nedeni Herkesi Şaşırttı: Cinsiyet Duyurma Partisi!

Gizemli Sarsıntının Nedeni Herkesi Şaşırttı: Cinsiyet Duyurma Partisi!

Bebeğin cinsiyetini duyurmak için düzenlenen parti aktiflikleri, ekseriyetle mevtle sonuçlanmayan günahsız bir hareket olarak bilinir. Lakin bilhassa son yıllarda bu durum bir ölçü değişti. Bu yıl ABD’de cinsiyet açıklaması partilerinde en az dört vefat yaşandığı bildirildi ve bu da, bu partileri mevt riski açısından köpekbalığı saldırısı ile tıpkı düzeye yerleştiriyor.

Birkaç gün evvel de bir aile, doğmamış bebeklerinin cinsiyetini, polisin söylediğine nazaran 32 kilometre öteden hissedilebilen bir sarsıntıya yol açarak duyurdu.

20 Nisan tarihinde yaklaşık akşam saat 7 civarlarında New Hampshire’daki pek çok kasabanın sakini, binaları sallayan ve temelleri çatlatan gizemli bir sarsıntı bildirdi.

Meteorologlar o saatlerde rastgele bir sarsıntının olmadığını söylediler lakin sallantı yaşandığı ve bunun bir patlama sesi ile olduğunu herkes hissetmişti. Neyse ki yetkililer, yerin sallanmasının ve büyük patlama sesinin kaynağını takip etti ve buldu: Çocuklarının erkek olduğunu duyuran bir aile.

Cinsiyet açıklama partisi, Kingston, New Hampshire’da Torromeo Industries, Inc tarafından işletilen bir taş ocağında gerçekleşti. Aile, çocuklarının erkek olacağını bir ölçü Tannerite (genellikle silah idmanlarında kullanılan bir ikili patlayıcı gaye markası) patlatarak duyurmaya karar vermişti. Ve yaşanan sallantı da bu patlama nedeniyle oluşmuştu.

Yetkililerin aileye ceza verip vermediği açıklanmadı…

12 Mayıs 2021
12 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?