Google, Apple’ın Yaptığını Yaparak Kendi İşlemcisini Geliştiriyor Olabilir

Google, Apple’ın Yaptığını Yaparak Kendi İşlemcisini Geliştiriyor Olabilir

Google’ın Pixel aygıtlarında kullanmak üzere kendi işlemcisini geliştirmek istediğine dair söylentiler 2020’den beri ortalıkta dolaşıyor. Şimdiyse yeni bir rapor, şirketin birinci işlemcisini bir sonraki amiral gemisi telefonunda göreceğimizi söylüyor. 9to5’in haberine nazaran Google, Whitechapel kod isimli yonga setini, sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi planlanan Pixel telefonlarda kullanacak.

Daha evvelki savlar, Google’ın işlemcisinin telefonlar ve Chromebook’lar için geliştirdiğini ve bunun için Samsung ile birlikte çalıştığını söylüyordu. 9to5, Whitechapel’in Samsung’un Exynos yonga setleriyle temaslı bir yapıda olacağını belirtiyor.

Yeni işlemci için, Whitechapel’ın dışında kullanılan farklı kod isimleri da var. Bunlardan biri de “GS101“. Buradaki GS harflerinin Google Silicon‘u temsil ettiği iddia ediliyor. Bahsi geçen öteki kod isimleri ise şunlar: Slider, Raven, Oriole. Lakin bu kod isimlerden birinin Pixel 6 için kullanılıyor olma ihtimali de var.

Google, şimdi kendi işlemcisini geliştirme çalışmalarını resmi olarak doğrulamış değil ve açıklama yapmaktan kaçınıyor üzere görünüyor. Ancak şayet Google’ın işlemcisi gerçek olacaksa, haberini almak için çok beklemeyeceğimiz kesin.

16 Nisan 2021
71 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?