Google Arama Motoruna Brave’den Yeni Bir Rakip Geliyor: İşte Brave Search

Google Arama Motoruna Brave’den Yeni Bir Rakip Geliyor: İşte Brave Search

Zımnilik odaklı Brave tarayıcısının ardındaki şirket olan Brave Software, açık arama motoru Tailcat‘i satın aldığını ve yakında arama pazarına gireceğini duyurdu. Tailcat, Cliqz’de kapalılık arama ve tarayıcı eserlerinden daha evvel sorumlu olan takım tarafından geliştirildi ve arama motoru Brave Search arama servislerinin temeli olacak.

Günümüzün neredeyse tüm arama motorları ya büyük teknoloji şirketleri tarafından oluşturulmuş ya da onlardan gelen sonuçları kullanıyor olsa da, Tailcat, kullanıcıların gizliliklerinden ödün vermeden bekledikleri kaliteli sonuçları sunabilen büsbütün bağımsız bir endeks üzerine inşa edildi. Arama motoru, kullanıcıların IP adreslerini toplamıyor yahut arama sonuçlarını uygunlaştırmak için şahsî olarak tanımlanabilir bilgileri kullanmıyor.

Brave Search‘ü duyuran bir basın bülteninde şirket, yeni arama eserinin özel, kullanıcı öncelikli, bağımsız, şeffaf, kesintisiz, açık olacağını ve kullanıcılara bir seçenek sunacağını açıkladı. Kullanıcıları izlemeyecek yahut profilini çıkarmayacak ve öbür arama motorlarından farklı olarak, reklamları birinci sırada görüntülemeyecek. Kullanıcılar hem reklamsız fiyatlı arama ve reklamlı fiyatsız arama seçeneğine sahip olacaklar.

07 Mart 2021
61 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?