Google Arama Motoruna Yeni Bir Rakip Geliyor; Üstelik Hiç de Yabancı Değil

Google Arama Motoruna Yeni Bir Rakip Geliyor; Üstelik Hiç de Yabancı Değil

Zımnilik odaklı Brave tarayıcısının ardındaki şirket olan Brave Software, açık arama motoru Tailcat‘i satın aldığını ve yakında arama pazarına gireceğini duyurdu. Tailcat, Cliqz’de saklılık arama ve tarayıcı eserlerinden daha evvel sorumlu olan takım tarafından geliştirildi ve arama motoru Brave Search arama servislerinin temeli olacak.

Günümüzün neredeyse tüm arama motorları ya büyük teknoloji şirketleri tarafından oluşturulmuş ya da onlardan gelen sonuçları kullanıyor olsa da, Tailcat, kullanıcıların gizliliklerinden ödün vermeden bekledikleri kaliteli sonuçları sunabilen büsbütün bağımsız bir endeks üzerine inşa edildi. Arama motoru, kullanıcıların IP adreslerini toplamıyor yahut arama sonuçlarını uygunlaştırmak için ferdî olarak tanımlanabilir bilgileri kullanmıyor.

Brave Search‘ü duyuran bir basın bülteninde şirket, yeni arama eserinin özel, kullanıcı öncelikli, bağımsız, şeffaf, kesintisiz, açık olacağını ve kullanıcılara bir seçenek sunacağını açıkladı. Kullanıcıları izlemeyecek yahut profilini çıkarmayacak ve başka arama motorlarından farklı olarak, reklamları birinci sırada görüntülemeyecek. Kullanıcılar hem reklamsız fiyatlı arama ve reklamlı fiyatsız arama seçeneğine sahip olacaklar.

06 Mart 2021
82 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?