Google Chrome Vites Değiştiriyor; 10 Yıldır Devam Eden Döngüyü Kırıyor

Google Chrome Vites Değiştiriyor; 10 Yıldır Devam Eden Döngüyü Kırıyor

Google, Chrome kullananların yeni özellikleri (ve doğal olarak yeni sürümleri) daha süratli almalarını sağlayacak, dört haftalık bir sürüm döngüsüne geçiş yaptığını duyurdu. Şimdiye kadar Google, her altı haftada bir Chrome güncellemesi yayınlıyordu ve bunu on yıldan fazla bir müddettir yapıyor. Lakin artık güncellemeler, 4 haftada bir gelecek.

İnternet devi, Chrome için test ve yayın süreçleri geliştikçe, kullanıcıların yeni özelliklerden daha süratli yararlanabilmesi için yayın döngüsünü kısaltmanın kaçınılmza olduğunu söylüyor. 

Chrome Operasyonları Teknik Program Yöneticisi Alex Mineer, değişikliklerle ilgili olarak şunları söyledi: “Chrome’u geliştirmeye devam etmek ve kullanıcılarımıza en güzel güvenlik, kararlılık, sürat ve kolaylığı sunmak bize çok heyecan veriyor.

Firma, Chrome OS içinse birden fazla kararlı sürüm seçeneği planladığını, fakat bunlarla ilgili birkaç ay boyunca rastgele bir bilgi paylaşmayacağını söyledi. Hazır olduğunda, Chrome OS yöneticilerine hangi seçeneklerin mevcut olduğu bildirilecek.

07 Mart 2021
80 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?