Google, Haritalar Uygulamasının Kapısını İnsanlara Açtı

Google, Haritalar Uygulamasının Kapısını İnsanlara Açtı

Google, Haritalar uygulamasını daha bilgilendirici ve daha yanlışsız hale getirebilmek için tüketicilerle iş birliğine gidiyor. Ortak çalışma için birden çok yol açıklayan Google, böylelikle insanların geri bildirimleriyle daha yanlışsız çalışan bir Haritalar uygulamasının ortaya çıkabileceğini düşünüyor. Elbette bu uygulama şimdilik sadece ABD’yi kapsıyor.

Google, Local Love Challange isminde bir aktiflik başlatıyor ve bu aktifliğe katılmak isteyenler, etraflarındaki işletmelerin adreslerinin güncellemesini ve doğrulanmasını sağlıyor. ABD’de yaşayan tüketicilerin Android aygıtları üzerinden katılabilecekleri aktiflik, böylelikle bir civardaki restoran, kafe ve mağaza üzere işletmelerin adres doğruluğunu, çalışma saatlerini ve hatta fotoğraflarını güncelleme imkanı tanıyacak.

Ayrıyeten bir masaüstü düzenleme aracı da yayınlanan Google, bu aracı üzerinden de harita değişikliklerinin kullanıcılar tarafından düzeltilmesini sağlıyor. Bu sayede artık orada olmayan yollara veda edecek ve yeni eklenen yollar da haritada kendine yer bulabilecek. Lakin bunun ne çeşit bir doğrulama usulüyle yapılacağı şimdilik bilinmiyor.

Dediğimiz üzere uygulama şu an yalnızca ABD ile sonlu durumda. Şayet uygulamadan sağlıklı geri dönüşler sağlanırsa, Google’ın bu uygulamayı öbür bölgelere de açması bekleniyor.

25 Mart 2021
70 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?