GoT Hayranlarına Müjde: Üç Game of Thrones Dizisi Daha Geliyor

GoT Hayranlarına Müjde: Üç Game of Thrones Dizisi Daha Geliyor

Görünene nazaran HBO, Game of Thrones markasından yakın vakitte vazgeçmek niyetinde değil. ABD’li TV ağı, şimdiden House of the Dragon dizisi ve bir Dunk and Egg kısa roman uyarlaması üzerinde çalışıyor lakin söylenilene nazaran, üç farklı Game of Thrones yan dizisi daha erken geliştirme etabında bulunuyor.

Ortalarında Deadline ve The Hollywood Reporter’ın da bulunduğu haber kaynaklarının söylediğine nazaran HBO, George R.R. Martin’in fantezi dünyasında üç proje daha geliştiriyor. Çalışma ismi 9 Voyages (9 Sefer) olan dizilerden birinin bu üçlü ortasındaki en netleşmiş fikir olduğu söyleniyor ve Rome yaratıcısı Brune Heller‘in dizinin idaresine geçeceği düşünülüyor.

Flea Bottom ve 10.000 Ships olarak bilinen başka iki potansiyel dizi ise şimdi idarede bir isme sahip değil. Lakin Deadline ve The Hollywood Reporter, HBO bu hususta yorum yapmayı reddetmiş olsa da her üç projenin ilerlemekte olduğunu doğruladığını tez ediyor. Tekrar de HBO bu diziler için yeşil ışık yaktı mı yoksa yalnızca pilot kısma kadar mı geliştiriliyorlar şimdi net değil. HBO, Kasım 2019 tarihinde diğer bir Game of Thrones yan öyküsünü sonlandırmıştı ve o yüzden bu projeler için şimdiden kesin bir şey söylemek mümkün olmayabilir.

Dizilerin kıssalarına bakıldığında ise, kestirim edebileceğiniz üzere, farklı devirlerde ve bölgelerde geçiyorlar. Tıpkı vakitte Sea Snake (Deniz Yılanı) olarak da hitap edilen 9 Voyages, okyanuslardaki büyük seyahatleri sırasında Lord Corlys Velaryon’u – yani The Sea Snake’i – takip edecek.

Velaryon’un seyahatleri kendisini Pentos ve Dragonstone üzere yerlere taşıdı. Lord Velaryon’un, HBO’nun House of the Dragon dizisinde de gözükmesi bekleniyor. Şayet 9 Voyages dizisi HBO tarafından onaylanırsa, iki dizi ortasında geçişler yahut ortak kısımlar yapılması mümkün olabilir.

10.000 Ships dizisinde ise konutu Essos’tan yeni topraklara gittikten sonra Dorne krallığını kuran Prenses Nymeria‘nın seyahati anlatılacak. Nymeria’nın kıssası Game of Thrones’tan yaklaşık 1.000 yıl evvel geçiyor ve bu yüzden tanıdık yüzler beklememenizde yarar var.

Son olarak Flea Bottom dizisi, King’s Landing’in gölgelerindeki kenar mahallelerde geçecek. Bu acımasız sokaklar, Davos Seaworth ve Gendry Baratheon gibilerine mesken sahipliği yaparken, Game of Thrones’un başlarında kısa bir müddet Arya Stark‘ın da konutu olmuştu.

Bu potansiyel dizilerin HBO’nun yanı sıra – yahut yerine – HBO Max’a gelip gelmeyeceği ise şimdi bilinmiyor. Lakin finali beklenildiği kadar beğenilmiş olmasa da, Game of Thrones ismini taşıyan tüm dizilerin her iki platformda da yayımlanarak mümkün olduğunca fazla izleyiciye ulaştırılmaya çalışılacağı varsayım edilebilir.

05 Nisan 2021
49 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?