GTA 6 Ne Vakit Çıkacak? Şirketin CEO’sundan Resmi Açıklama Geldi!

GTA 6 Ne Vakit Çıkacak? Şirketin CEO’sundan Resmi Açıklama Geldi!

Rockstar Games, bilindiği GTA serisi ve Red Dead Redemption oyunlarıyla ismini oyun tarihine altın harflerle yazdırmış bir oyun geliştirme şirketi. Bu şirketin zirve kuruluşu ise bir öbür ünlü şirket Take-Two Interactive olurken, oyun severlerin yıllardır heyecanla beklediği GTA 6 hakkındaki yanıt da bu şirketten geldi.

GTA 6’nın ne vakit çıkacağı uzun vakittir merak halinde. GTA 6’nın Rockstar Games tarafından geliştirilmekte olduğu söylentileri yıllardır ortalarda dolanıyor, lakin bugüne kadar net bir açıklama duymuş değiliz. Aslında bu şirketin DNA’sında da yer alıyor, o nedenle pek şaşırdığımız da söylenemez. Çünkü şirket oyunun hazır olduğunu son ana kadar söylemekten kaçınmasıyla tanınıyor.

GTA 6 hakkında RockStar Games’ten karşılık alınamayınca bu sefer gözler üst şirket Take-Two Interactive’e dönmüş ve GTA 6’nın akıbeti şirketin CEO’su Strauss Zelnick‘e yöneltilmiş. Bundan 8 yıl evvel çıkan GTA 5’in akabinde artık GTA 6’yı ne vakit göreceğimiz sorusuna ise Zelnick’ten pek tatmin edici bir karşılık gelmiş değil. Strauss Zelnick, GTA 6 hakkında bir duyuru yapılacaksa, bu duyurunun RockStar Games tarafından yapılacağını söyleyerek soruları yanıtsız bırakmış ve topu RockStar Games’e atmış.

Bu karşılık ile GTA 6 üzerine bir sefer daha belirsizlik perdesi inerken RockStar Games’ten de hususla ilgili rastgele bir açıklama yapılmış değil. Lakin GTA 6’nın şu an geliştirilmekte olduğu biliniyor ve yeni oyunun Nisan 2023 ila Mart 2024 tarihleri ortasında çıkacağına yönelik önemli savlar bulunuyor. Çünkü şirketin ekonomik planlarında bu tarihler aralığında tam 89 milyon dolarlık bir harcama yapılacağı görülürken, bunun GTA 6 için yapılacak pazarlama kampanyalarına ait olacağına inanılıyor.

27 Mart 2021
45 kez görüntülendi
Etiketler: , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?