Gündemin Nabzı Mirket’te Atacak!

Gündemin Nabzı Mirket’te Atacak!

Ana teması “merak” olan ve seyahatine 2020 Ekim ayındaki beta sürümüyle başlayan Mirket uygulaması, kullanıcılarına sunduğu ilgi alanlarına nazaran özelleştirilmiş içeriklerle kamuoyunun nabzını tutarken, artık küresel rekabete merhaba diyor.

Gündem ve ilgi alanları hakkında toplumun nabzının tutabileceği yeni kuşak toplumsal medya platformu olan Mirket ile fikir, niyet ve deneyimlerinizi “mirk” ismi verilen içeriklere sağlayacağınız görüşlerle aktarıyor, mirklerle gündemi takipte kalabiliyor ve isterseniz siz de mirk oluşturarak sonuçlarını izleyebiliyorsunuz.

Uygulama kullanıcıların görüş çokluğuyla kendilerinin belirlediği birtakım etkinliklere katılıp görüşlerini gerçek hayata da yansıtabileceği, ; müsabakalarla bir arada rekabeti uçlarda yaşanabileceği bir platform olma özelliği taşıyor.

“Bi’ Dünya Görüş” mottosuyla yola çıkan, kullanıcının gündem ve ilgi alanları hakkında toplumun nabzını tutabileceği yeni kuşak platformun yaratıcı takımı yerli mühendis ve içerik yöneticilerinden oluşuyor.

Mirket’in yeni özelliklerinin anlatıldığı ve küresele açılma gayesinin belirtildiği basın toplantısında konuşan kurucu Berker Gürcihan uygulama tecrübesiyle ilgili “Mirket, genç ve yetenekli bir grubun elinden çıktı. Meraklı, trendleri takip eden ve daima güncellenen bir uygulamayız. Toplumsal medyayla gerçek hayat ortasında köprü kurduğumuz aktifliklerin yanında kullanıcılarımızın görüşlerini alacağımız “ortak geliştirme” toplantılarını yakın vakitte gerçekleştireceğiz. Çok kısa mühlet binlerce kullanıcıya ulaştık. Kısa, orta vadeli gayelerimizden kimiler 1.5 milyon kullanıcıyı Mirket tecrübesiyle tanıştırmak ve yurtdışına açılmak,” dedi.

Mirket nasıl çalışıyor?

Mirket’e u¨ye oldugˆunuzda, ilgi alanlarınızı belirlediğiniz alana gerekli bilgileri girmeniz birinci adım için kâfi. İlgilendiğiniz alanların belirlenmesinden sonra kişiselleştirilen içerikler ana sayfanızda yer almaya başlıyor. Kullanıcılar bu içeriklerde soru-cevaplarla etkileşime girdiğinde gündemin oluşturulmasına yarar sağlıyor ve trendlere istikamet verebiliyorsunuz.

Bilginin Gücü İsmine

Mirket, bilginin gücüne inanıyor ve bunu kullanıcılarına sunuyor. Merak ettiğiniz hususlardaki karşılıkları yaş aralığı, cinsiyet ve kent bilgilerine nazaran filtrelemenize ve sonuçların kitlelere nazaran nasıl ayrıştığını gözlemlemenize imkan tanıyor. Bunu yaparken de hiçbir vakit şahsî bilgilerinizi kimseyle paylaşmıyor.

 

Gündem, iktisat, spor, yeme-içme ve takip edilen trend başlıklar altında, Mirket’in geleceğe yönelik amaçlarından biri de ilgi alanları havuzundaki uzman profillerin öne çıkarılması yer alıyor. Kullanıcıların ilgi alanlarına o¨zel olus¸turdukları gelecegˆe yo¨nelik iddia mirklerin gerçek cevaplanması uzmanlık puanı toplamasına imkân sağlıyor.

Uzman puanının yanı sıra statü puanlaması da  bulunuyor. Statü puanları kullanıcıların uygulama içindeki hareketlerine nazaran belirleniyor. Böylelikle çaylaklıktan tecrübeli mirketliğe 6 kademeli bir seyahat bulunuyor.

Yeni akım olma yolunda süratle ilerleyen Mirket, fikir toplantıları yaparak uygulamanın gelişiminde kullanıcılarına kelam hakkı vermeye hazırlanıyor. Türkiye’den yola çıkan uygulama kısa vakitte ülke hudutlarını aşarak küresel gayesine orta vadede odaklanmayı amaçlıyor

Mirket uygulaması Android ve Apple marketlerden indirilebiliyor.

18 Mayıs 2021
27 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?