Hacker Savaşı Başladı: Hacker’lar, Hacker’ların Bilgilerini Satıyor!

Hacker Savaşı Başladı: Hacker’lar, Hacker’ların Bilgilerini Satıyor!

Şu anda kapatılmış olan yasadışı çevrimiçi hack hizmeti WeLeakInfo kullanıcıları, kısa bir müddet sonra kendilerini maddelerle yahut hatta öbür bilgisayar korsanlarıyla çaba ederken bulabilir, zira tanınan bir bilgisayar korsanlığı forumundaki bir kullanıcı 24.000’den fazla WeLeakInfo müşterisiyle ilgili son derece hassas bilgiler içeren bir veritabanını satıyor.

Geçen yılın Ocak ayında FBI tarafından kapatılmadan evvel WeLeakInfo, 10.000’den fazla data ihlalinden toplanan ve çalınan bilgilere erişim satan bir web sitesiydi. Site toplamda 12 milyar isim, kullanıcı ismi, e-posta adresi ve çevrimiçi hesap şifresi içeriyordu. Yani bir nevi, kendi prosedürlerinin kurbanı olmuş durumdalar.

CyberNews tarafından bildirildiği üzere, forum kullanıcısı artık Stripe kullanarak yasa dışı alımlarını yapan eski WeLeakInfo müşterilerinin hayli hassas bilgilerini içeren bir ZIP arşivi satıyor. Satışa sunulan bilgiler, tam isimleri, IP adresleri, adresleri, kısmi kredi kartı datalarını, süreç tarihleri, Stripe referans numaraları ve telefon numaraları içeriyor. Lakin, PayPal yahut Bitcoin kullanarak WeLeakInfo’dan alışveriş yapan müşteriler, bilgileri sızıntıya dahil edilmediğinden forum kullanıcısına nazaran “her şey yolunda”.

30 Mart 2021
62 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?