Huawei, Gmail’e Rakip Olacak Yeni E-Posta Hizmeti İçin Kolları Sıvadı

Huawei, Gmail’e Rakip Olacak Yeni E-Posta Hizmeti İçin Kolları Sıvadı

Çinli akıllı telefon devi Huawei’nin, Android içerisinde bulunan denklerine rakip olabilecek bir yazılım seti geliştirme gayretinin bir modülü olarak, yeni bir e-posta hizmetini test ettiği söyleniyor.

Huawei’ye karşı ABD tarafından uygulanan yaptırımlar, firmanın kendi alternatif taşınabilir ekosistemini kurması için eksiksiz bir sebep oldu. Alışılmış ki firmanın kendi taşınabilir işletim sistemi Harmony OS‘un etrafına kurulacak bu ekosistemin Android ekosistemi ile rekabet edebilecek kadar kapsamlı ve kullanışlı olması gerekiyor.

Bildirilene nazaran Huawei, şu anda kayıt almaya başlamış durumda ve Petal Mail ismi verilen e-posta hizmeti için geri bildirim isteğinde bulunuyor.

Petal Mail, Huawei’nin süratle büyüyen yazılım ve hizmet seçeneklerinin yalnızca en sonuncusu. ABD ticaret yaptırımları, akıllı telefon devinin kullanıcılarına tam Android tecrübesini sunmasını engelledi. Rakiplerine karşı bu büyük dezavantajdan kurtulmak için de firma, Android uygulamaları yerine kendi üretimi denklerini sunmaya başladı.

Firma şimdiden Google Taşınabilir Hizmetler’in yerini alacak hizmetini (Huawei Taşınabilir Hizmetler) sundu ve PlayStore (AppGallery) ve Google Maps (Petal Maps) için de alternatifler sundu. Ayrıyeten firma, Petal ön ismini taşıyan birtakım başka markalar için de müracaat yaptı.

Petal Mail hakkında şimdi çok fazla bilgi yok fakat hizmetin şimdi erken basamaklarda olduğu görülebiliyor…

11 Mart 2021
80 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?