Instagram Lite Geri Döndü; Üstelik Bu Sefer Reels Takviyesine de Sahip…

Instagram Lite Geri Döndü; Üstelik Bu Sefer Reels Takviyesine de Sahip…

Facebook, bir müddet evvel yalnızca Android kullanıcıları için ve kısıtlı sayıda ülkede yayınladığı Instagram Lite uygulamasını bir kere daha yayınladı. Lakin bu defa uygulama, daha evvel yayınlanan sürüme nazaran daha yetenekli.

Şu an için, ortalarında Türkiye’nin de bulunduğu 170 ülkede yayınlanan Instagram Lite uygulaması, vakit içerisinde tüm dünyada yayınlanacak. Yalnızca 2MB boyutundaki uygulama, bu defa Reels dayanağı de sunuyor. Ayrıyeten uygulama aracılığı ile bildiri alıp göndermek, görüntüleri paylaşmak da artık mümkün. Yayından kaldırılan birinci sürümde bu özellikler yer almıyordu.

Facebook’tan Tzach Hadar, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “?Takımlarımız, uygulamalarımızın bu hafif sürümlerini düşük irtibata yahut sonlu data planlarına sahip şahıslar için geliştiriyor. Zira temel gayemiz kimseyi geride bırakmamak. Instagram tecrübesinin aygıt, platform ve ağ kalitesinden bağımsız olarak meselesiz devam etmesi en kıymetli gayemiz.

Insatgram Lite uygulaması, ne yazık ki sadede Android için sunulmuş durumda ve iOS sürümü için ufukta umut görünmüyor. Şayet Android kullanıcısıysanız ve Instagram Lite’ı denemek istiyorsanız, aşağıdaki ilişkiyi kullanarak Instagram Lite’ı indirebilirsiniz.

İndirin: Instagram Lite

19 Mart 2021
67 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?