İnternet Devi Bir Kere Daha Satıldı; Üstelik Yarı Fiyatına…

İnternet Devi Bir Kere Daha Satıldı; Üstelik Yarı Fiyatına…

Verizon’un, elinde bulunan AOL ve Yahoo‘yu Apollo Küresel Management’a 5 milyar dolara sattığı açıklandı. Verizon bu servisleri satın almak için başlangıçta yaklaşık 9 milyar dolar ödemişti. Bu operasyon Verizon için büyük bir ziyana neden olmuş üzere görünüyor. Verizon iki firmada da yüzde 10 hissesini koruyacak fakat yeniden de firmanın uzun vakittir sorun yaşadığı medya yapımı ve reklamcılık operasyonundan çekildiğini görüyoruz.  

Apollo, Las Vegas’taki Venetian tatil köyünü ve el sanatları perakendecisi Michaels’ın sahibi olan bir özel sermaye şirketi. Apollo’nun kurucu ortağı Leon Black, Jeffrey Epstein’a 150 milyon dolar ödediği ortaya çıktıktan kısa bir müddet sonra başkanlıktan istifa etmişti.  

Apollo ortaklarından Reed Rayman, “Yahoo’nun muazzam potansiyelini ve eşsiz marka koleksiyonunun gücünü ortaya çıkarmaya çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi ve ekledi: “Yahoo’nun son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu şahane ilerlemeye büyük hürmet ve hayranlık duyuyoruz. Yahoo’nun büyümesini hızlandırmak için Guru, onun yetenekli takımı ve Verizon’daki ortaklarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

18 Mayıs 2021
14 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?