iOS 15 Haziran Ayında Tanıtılacak Ancak Özellikleri Şimdiden Sızmaya Başladı

iOS 15 Haziran Ayında Tanıtılacak Ancak Özellikleri Şimdiden Sızmaya Başladı

Apple’ın WWDC 2021’de büyük yazılım güncellemeleriyle ilgili detayları açıklaması bekleniyor ve bu yazılımlar ortasında en çok merak edilen kuşkusuz iOS 15 olacak. Lakin şimdiden, 7 Haziran’da hangi iOS 15 özelliklerinin açıklanabileceğine dair birtakım bilgiler gelmeye başladı.

Fransız teknoloji şirketi iPhoneSoft‘tan gelen sızıntıya nazaran, iOS 15’in iPhone ve iPad için tekrar tasarlanmış bir Denetim Merkezi’nin yanı sıra Face ID ve Touch ID aracılığıyla çift biyometrik kimlik doğrulama dayanağı sunacak. Raporda, yeni Denetim Merkezi’nin, sürükle ve bırak özelleştirme dayanağının yanı sıra daha kompakt bir estetik sunan macOS Big Sur’dan tasarım fikirlerini ödünç alacağı görülüyor.

Bu sızıntı rastgele bir imaj ile desteklenmese de, daha evvel WCCFTech aracılığıyla Mac’ten ilham alan Denetim Merkezlerini kullanan jailbreak’li iPhone’lar görmüştük ve iOS 15’in misal görünümlü bir tasarım sunmasını bekliyoruz.

Çift biyometrik kimlik doğrulamasına gelince (ki bu, temelde makul iPhone fonksiyonlarının kilidini açmadan evvel iki kimlik doğrulama etabından geçmek manasına geliyor) rapor, bu özelliğin iPhone 13’e özel olacağını öne sürüyor. Sistem, kullanıcıların biyometrilerini hem Face ID hem de Touch ID ile doğrulamalarını gerektirecek ve bu da iPhone 13’ün her iki tanımlama biçimini de içeren birinci iPhone olabileceğini gösteriyor. Öbür bir deyişle, iPhone 13’te ekran altı parmak izi sensörü olacağı savlarını güçlendiriyor.

iOS 15 Hangi iPhone’lara Gelecek?

Şu anda öbür tek gerçek iOS 15 sızıntısı, güncellemenin iPhone 7 ve sonraki sürümler için mevcut olacağına dair bir argüman. İPhone 6S, iPhone 6S Plus ve özgün iPhone SE, iOS 15 güncellemesini alamayacak.

24 Nisan 2021
57 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?