iPhone 13, Çok Daha Süratli 5G Teknolojisini Destekleyecek

iPhone 13, Çok Daha Süratli 5G Teknolojisini Destekleyecek

Her ne kadar bir sonraki iPhone tanıtımına hala aylar olsa da, söylentiler sürat kesmiyor. Daha önceki iddialar telefonun her vakit açık bir 120HZ ekrana, daha küçük bir çentiğe, daha yeterli soğutma için bir buhar odasına, daha küçük bataryalara ve 1TB’ye kadar çıkan depolama seçeneklerine sahip olacağını önermekteydi. Artık de yeni bir haber, iPhone 13’ün ABD dışında milimetre dalgası (mmWave) 5G dayanağı sunacağını belirtiyor.

Şu anki iPhone 12 aslında milimetre dalgası (mmWave) 5G’yi ABD’de destekliyor lakin Ming-Chi Kuo’nun söylediğine nazaran bu teknoloji, iPhone 13 (ya da iPhone 12S) ile ABD dışındaki pek çok ülkede de sunulacak.

iMore tarafından görülen bir bildiriye nazaran ABD, Avusturalya, Kanada, Japonya’da ve “büyük Avrupa taşınabilir operatörleri” tarafından satılacak olan iPhone 13 telefonlar milimetre dalgası (mmWave) 5G dayanağına sahip olacak.

5G, 6GHz-altı düşük ve orta bant frekanslarının ve milimetre dalgalarının bir birleşiminden oluşuyor. Milimetre dalgası teknolojisi süratli ve gigabitlere ulaşabilen suratlar sağlıyor lakin çarçabuk engellenebilir. Düşük-bant 6-altı frekanslar duvarlar ve pencereler üzere bariyerleri aşabiliyor fakat daha yavaş.

Şubat ayındaki bir iMore haberi, Qualcomm’un X60 modeminin bir sonraki iPhone’da yer alacağını ve muazzam artmış 5G suratlarını getirmenin yanı sıra, bilgi birleştirmeyi de kullanacağını ve iPhone’un hem mmWave hem de 6GHz-altı bantları birebir anda kullanmasını sağlayacağını söylemişti ve mmWave’in muhtemelen daha fazla ülkeye yayılacağı savını desteklemekteydi.

05 Mayıs 2021
57 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?