John McAfee ve Danışmanı, Kripto Para Dolandırıcılığı İle Suçlanıyor

John McAfee ve Danışmanı, Kripto Para Dolandırıcılığı İle Suçlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı John McAfee ve kripto para ünitesi takımındaki danışmanı Jimmy Gale Watson Jr. aleyhine bir iddianameyi ortaya çıkardı. McAfee’nin büyük Twitter takipçi kitlesini kullanarak, kripto paraların reklamını yaparak 13 milyon dolarlık sahtekarlık yaptığı sav ediliyor.

Adalet Bakanlığı Jimmy Gale Watson Jr.’un dün gece Teksas’ta tutuklandığını, John McAfee’nin ise Vergi Dairesi tarafından daha evvel açılmış olan öteki cürümlerden ötürü İspanya’da tutuklandığını açıkladı.

FBI Müdür Yardımcısı William F.Sweeney Jr. husus hakkında şu açıklamayı yaptı: “McAfee ve Watson, savlara nazaran toplumsal medyayı bir pompalama ve boşaltma planını uygulamak için kullandılar ve kendilerine yaklaşık iki milyon dolar kazandırdılar. Buna ek olarak ICO’dan takviye alarak, lakin dayanak aldıklarını açıklamayarak kripto para satışlarının promosyonunu yaptılar. Yasa dışı faaliyette bulunurken, eski hileleri gerçekleştirmenin yeni yollarını bulmak farklı sonuçlar üretmeyecektir. Yatırım sahtekarlığı ve para aklama planları federal maddelerle katı bir halde cezalandırılmaya devam edecek.

İkiliye açılan davada, toplamda 100 yıla kadar mahpus cezası ve mali yaptırımlar kelam konusu.

10 Mart 2021
92 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?