Korsan Sinema Savaşında Bir Birinci Yaşandı; Bu Defa Gayede Dev VPN Hizmeti Var!

Korsan Sinema Savaşında Bir Birinci Yaşandı; Bu Defa Gayede Dev VPN Hizmeti Var!

Bir küme sinema imalcisi, tanınan bir VPN hizmetinin eski ve yeni sahiplerine savaş açtı. Bu savaşın nedeni ise, bu VPN hizmetinin kullanıcılarını korsan sinemalara teşvik ettiği savı. Belge barındırma ve paylaşım hizmetlerinin korsanlık davalarının olağan maksatları olduğu biliniyor. Lakin bu dava, sinema yapımcılarının bir VPN hizmetinin peşine düştüğü birinci örnek.

Davacılar ortasında, geçmişte Popcorn Time ve Showbox üzere uygulamalar ile YTS üzere siteler de dahil olmak üzere birçok korsan kaynağına karşı benzeri yasal süreçler yürüten Voltage Pictures ve Millennium Funding bulunuyor.

Davacılar, açtıkları davada birinci amaç olarak David Cox‘u seçmiş durumda. Cox, 2019’un başına kadar LiquidVPN ile birlikte SMR Hosting’in de sahibiydi. İkinci maksat ise, LiquidVPN’in şimdiki sahibi olan Porto Riko merkezli  1701 Management şirketi ve onun tek hissedarı olan Charles Muszynsky.

Mahkeme dokümanlarına nazaran sinema imalcileri, hizmetin sahiplerinin LiquidVPN’i “Popcorn Time’ı, servis sağlayıcınıza ya da kısıtlamalara takılmadan izleyin” sloganıyla pazarladıklarını söylüyor.

Üretimci şirketler, mali ziyanlarının karşılanması isteğine ek olarak, LiquidVPN’in korsanlığı teşvik eden web sitelerine erişimi engellemesini de istiyor.

24 Mart 2021
40 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?