Kripto Zelzelesi Sürerken Bitpanda da Açıklamada Bulundu!

Bitpanda’nın açıklaması şöyle: Türkiye’de kripto para ekosistemi üzerinde derin bir tesiri olan ve birkaç şirketin kapanmasıyla sonuçlanan son olayları yakından takip etmekteyiz. Şeffaflık prensibini temel alan bir şirket olarak kullanıcılarımızın güvenliğini nasıl sağladığımıza dair kimi temel bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Avrupa merkezli bir platform olarak, güvenlik, tüm kural ve düzenlemelere uygunluk, Bitpanda’nın her vakit önceliği olmuştur. Yasal düzenlemeler konusunda çok yüksek tecrübeye sahibiz. Bu kapsamda Bitpanda ilgili PACTE yasası uyarınca Fransız Finansal Piyasa Kurumu’na (AMF) kayıtlı; tıpkı vakitte Avusturya Kara Para Aklamayı Tedbire Yasası uyarınca Avusturya Finans Piyasası Kurumu’ndan (FMA) da lisanslıdır. Ayrıyeten Bitpanda’nın, bir ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak Avrupa Birliği’nin Ödeme Hizmetleri Direktifi 2 (PSD2) kapsamında faaliyet lisansına sahip olduğunu ve yakın vakitte, titizlikle yürütülen bir sürecin akabinde, Avusturya Finans Piyasası Kurumu’ndan (FMA) MIFID II lisansını aldığını belirtmekte yarar görüyoruz.

Bitpanda olarak hedefimiz, regülasyon dünyasını her vakit fintech alanındaki yenilikçi fikirlerle birleştirmektir.

Kesimde en süratli gelişen pazarlardan birisi olan Türkiye’deki faaliyetlerimizi büyütme ve hizmetlerimizi buradaki müşterilerimize de Avrupa kalitesinde sunma tarafında uzun vadeli amaçlarımıza bağlı olarak hareket etmekteyiz.

Kuruluşumuzun üzerinden geçen yedi yılın sonunda, iki milyonu aşkın kullanıcısı ve 400’den fazla çalışanıyla Milano, Madrid, Barselona, Berlin, Londra ve ayrıyeten İstanbul’da hizmet ünitelerimiz bulunmaktadır. Bitpanda olarak Avrupa’nın en süratli büyüyen fintech şirketlerinden biri olduğumuzu vurgulamak isteriz. Kısa mühlet evvel 170 milyon dolar fiyatında bir yatırım aldıktan sonra, toplam 1,2 Milyar dolar değerleme ile ‘Unicorn’ statüsüne ulaştık.

YATIRIMLARINIZI NASIL İNANÇTA TUTUYORUZ

  • Üstte belirtilen lisansların bir gereği olarak firmamız tertipli olarak kamu kurumları ve bağımsız denetçiler tarafından denetlenmekte ve bu kapsamda maddelere uyumluluğumuz ile mali gücümüz ve doğruluğumuz belgelenmektedir.
  • Türkiye’deki iştirakimiz 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak kurulmuş olup, tüm mali tablolarımız bağımsız kontrolden geçmektedir.
  • Türkiye’deki operasyonlarımız kapsamında kullanıcılarımız tarafından tarafımıza aktarılan Türk Lirası fonlar yurt dışına transfer edilmemektedir.
  • Mevzuat gereği mali tablolarımız talep üzerine kamuya açık erişimi mümkün bir halde ve Avusturya Ticaret Mahkemesi kontrolü altında olarak, Avusturya Ticaret Sicili nezdinde yayınlanmaktadır.
  • Kullanıcılarımızın güvenliğini sağlamak için iç denetim ve kontrol prosedürleri geliştirilmiş olup bu prosedürler sayesinde firmamız bünyesinde bir iç kontrol süreci oluşturulmuştur.
  • Kullanıcılarımızın kripto varlıklarının güvenliğini sağlamak için, sıcak cüzdanlar sadece günlük süreçlere yetecek kadar kripto fonları içermekte olup, kalan tüm kripto fonlar güvenlik tedbirleri altında soğuk cüzdanlarda tutulmaktadır.
  • Kullanıcılarımızın güvenliği için, soğuk cüzdanlarda, kullanıcılarımızın Bitpanda hesaplarında bulunan toplam ölçüden daha fazla ölçüde kripto varlık barındırmaktayız. Bu durum kullanıcılarımızın yatırımlarının her vakit somut olarak teminat altında olmasını sağlamaktadır. Ayrıyeten, bağımsız denetçiler tarafından gerçekleştirilen denetlemeler sonucunda mümkün bir suistimal ihtimalinin ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Bu konuda, üstte belirtilen kontrol raporuna web sitemiz üzerinden erişim talebinde bulunabilirsiniz.
  • Bitpanda olarak, bütün pazarlara ait kapsamlı düzenleyici bilgi birikimini yenilik ve dijital dönüşümle birleştiren yüksek donanımlı fintech ve kriptopara alanlarında uzman, düzenleme ve hukuk takımlarına sahibiz.
  • Kullanıcılarımız, platformumuz üzerinden rastgele bir kesinti olmaksızın her vakit para ve kripto varlıkları yatırabilir ve çekebilir. Türkiye’nin önde gelen bankaları ile çalışmaktayız ve KYC (Müşteri Kimlik Doğrulama) ve AML (Kara Para Aklamayı Önleme) düzenlemeleri kapsamında şekillendirilmiş ve son teknolojiyle uyumlu banka entegrasyonları sağlamaktayız.

Türkiye’deki kullanıcılarımıza, kripto dalının düzenlenmesi konusunda Avrupa operasyonlarımız için geliştirilen global standartlarda bir hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.

11 Mayıs 2021
24 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?