Lenovo Dayanağıyla İTÜ ARI Teknokent’te Yazılım Laboratuvarı Kuruldu!

Lenovo Dayanağıyla İTÜ ARI Teknokent’te Yazılım Laboratuvarı Kuruldu!

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent bünyesinde dünyanın ve Türkiye’nin önder teknoloji şirketlerinden Lenovo dayanağı ve iş birliği ile “Yazılım Laboratuvarı” hayata geçirildi. Üniversite öğrencileri ve girişimcilere yönelik yazılım eğitimleri verilecek laboratuvarda, en güçlü ThinkPad ve ThinkCenter İş İstasyonları kullanılacak. Laboratuvarda yazılacak yazılım ve oyunların canlı test edilmesi için de eşsiz performanslı Legion bilgisayarlar, girişimcileri geleceğe hazırlayacak. Laboratuvarın tanıtım toplantısı ve protokol imza merasimi, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu’nun mesken sahipliğinde, İTÜ ARI Teknokent’ten canlı yayın ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

Türkiye’de teknolojiyi yalnızca tüketen değil, katma bedelli eserler yaratan bir toplum yetiştirme vizyonuyla kurulan laboratuvarda üniversite öğrencileri ve girişimcilere yönelik yazılım eğitimleri verilecek. 

Laboratuvar, Türkiye’de teknoloji üretilmesi ve genç girişimcilerle iktisada bedel katacak projelerin hayata geçirilmesi doğrultusunda Lenovo sponsorluğunda en son teknoloji ve üstün performanslı bilgisayarlarla donatıldı. 

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu yazılım laboratuvarı hakkında şöyle konuştu: “Türkiye’nin geleceğinin ve iktisadının sürdürülebilirliği için toplumun teknolojiyi üreten tarafa sağlam adımlarla geçmesi hayati değer taşımaktadır. Bu doğrultuda kurduğumuz İTÜ ARI Teknokent yazılım laboratuvarımızın genç girişimcileri güçlü bir alt yapıyla daha parlak bir geleceğe hazırlayacağına inanıyorum.”

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, Lenovo ile gerçekleştirdikleri iş birliği ve hayata geçirdikleri yazılım laboratuvarı konusunda şunları söyledi: “Çalışmalarını her vakit teknoloji, inovasyon ve girişimcilik odağında tutan İTÜ ARI Teknokent olarak; farklı etaplardaki firma ve teşebbüsler için farklı takviyeler sunmak, ülkemiz için ticari kıymet üretmelerini sağlamak ve onları küresel temsilcimiz haline getirmek en kıymetli sorumluluklarımız ortasında yer alıyor. Lenovo iş birliği ile açılan yazılım laboratuvarımızın da başta İTÜ olmak üzere tüm üniversite gençlerinin ve girişimcilerimizin teknoloji üretme seyahatlerine ve amaçlarımıza değerli katkılar sunacağına inanıyorum. Burada düzenlenecek eğitimler ve workshoplar ile çok kısa müddette son derece tesirli çıktılar elde edeceğiz. İTÜ ARI Teknokent olarak bilgi teknolojilerinin evrildiği bu periyotta global ölçekte sıçrama yapabilecek yenilikçi teşebbüsçüler yetiştirmek en kıymetli amacımız.”

23 Nisan 2021
43 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?