M1 İşlemcili Yeni iMac’ler Tanıtıldı; İşte Özellikleri ve Türkiye Fiyatları

M1 İşlemcili Yeni iMac’ler Tanıtıldı; İşte Özellikleri ve Türkiye Fiyatları

Apple, bugünkü sanal etkinliğinde Apple M1 yonga seti içeren yeni bir iMac tanıttı ve böylelikle eser serisindeki Apple Silicon tabanlı eserlerin sayısını artırmış oldu. Teknolojik değişimlere ek olarak yeni seri daha faza renk seçeneği, daha ince bir kasa ve daha küçük bir çerçeve ile geliyor.

Yeni iMac, daha ince çerçeveli ve 24 inçlik bir ekranla geliyor. Aygıtın yan profili de çok daha ince hale getirilmiş. Apple yeni M1 yonga seti sayesinde ana kartın boyutunu büyük oranda düşürebildiğini açıkladı, çünkü sistem bileşenlerinin birçoğu artık ana kartın üzerinde yer alıyor. Kasa, bir evvelki modele nazaran %50 daha küçük. Ekranda 4,5K Retina panel kullanılmış ve TrueTone dayanağı sayesinde renk istikrarını ortama nazaran ayarlayabiliyor.

Rengarenk iMac’ler

Yeni iMac için ayrıyeten bir dizi canlı renk seçeneği de sunuluyor. Bu, Apple’ın bilgisayarları için epey nötr renkler kullanma konusundaki alışıldık yaklaşımından kıymetli bir sapma. Firma bunlara ek olarak iMac’teki kamera ve mikrofonu da geliştirmiş. iMac artık 1080p FaceTime kamera ile birlikte geliyor ve gelişmiş manzara sürece özelliğine sahip. Ayrıyeten, daha uygun bir ses tecrübesi vaat eden iki yeni mikrofonu da bulunuyor. Hoparlör tarafından baktığımızda, iki çift woofer ve bir çift tweeter görüyoruz.  

  • Yeni Apple TV 4K Tanıtıldı: Özellikleri ve Türkiye Fiyatı
  • Yeni Apple AirTag Tanıtıldı: Özellikleri ve Türkiye Fiyatı
  • M1 İşlemcili Yeni iPad Pro Tanıtıldı: Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Elbette Apple aktiflikte, Apple M1 yonga seti sayesinde daha düzgün bir performans elde ettiğinin de altını çizdi. İşlemci suratı, şimdiye kadarki en süratli 21,5 iMac’e nazaran %85, grafik suratı %50 artırılmış. Bilgisayar ayrıyeten üç kat daha yüksek makine tahsili sürece suratı sunuyor.

Yeni iMac ayrıyeten, iMac’in kendisiyle renk uyumlu kumaş kaplı bir kabloya sahip yine tasarlanmış bir manyetik güç konektörüyle birlikte geliyor. Güç adaptörü ayrıyeten bir Ethernet ilişki noktası içeriyor, böylelikle direkt iMac’e bağlanan tek bir kablo kalıyor. Masaüstündeki kablo kalabalığını azaltmak açısından, âlâ bir seçim.  

Apple, iMac ile uyumlu aksesuarları da yine tasarlamış durumda. Yeni Magic Keyboard artık masaüstünde daha kolay oturum açabilmeniz için Touch ID içeriyor ve hem Magic Mouse hem de Magic Trackpad iMac ile renk ahengine sahip.  

Temaslar tarafına baktığımızda, iMac’te ikisi Thunderbolt 4‘ü destekleyen dört adet USB Type-C irtibat noktası görüyoruz. 

iMac 30 Nisan’dan itibaren sipariş edilebilecek ve Mayıs ayı ortalarında gönderilmeye başlanacak. Temel model 8 çekirdekli bir CPU, 7 çekirdekli GPU ve yalnızca iki Thunderbolt irtibat noktasının yanı sıra Touch ID’siz bir Magic Keyboard içeriyor. Öbür modelde ise 8 çekirdekli bir GPU, iki USB Type-C temas noktası, Ethernet portu ve Magic Keyboard’a yerleşik Touch ID bulunuyor. Daha değerli olan ikinci model ayrıyeten dört farklı renkte geliyor.

Yeni iMac Türkiye Fiyatları

Yeni iMac’in Türkiye fiyatı 14.499 TL’den başlıyor. Bu fiyata Apple M1 işlemci, 256 GB depolama alanı, 8 GB RAM ve standart bir Magic Keyboard’a sahip olabiliyorsunuz. 

Apple M1 işlemci, 512 GB depolama alanı, 8 GB RAM, Eternet girişi ve Touch ID’li yeni Magic Keyboard içeren model içinse, 18.899 TL ödemeniz gerekiyor.

05 Mayıs 2021
50 kez görüntülendi
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?