Meskenden Çalışanlar Ofise Dönmek İstiyor mu; Yoksa Meskenden Çalışmaya Devam mı?

Meskenden Çalışanlar Ofise Dönmek İstiyor mu; Yoksa Meskenden Çalışmaya Devam mı?

Harvard Business School tarafından yapılan bir anket, COVID-19 salgını sırasında meskenden çalışmakta olan bireylerin %81’i ya işyerine geri dönmek istemiyor, ya da karma bir programı tercih ediyor. Ankete katılan 1.500 uzaktan çalışanların %27’si, kalıcı olarak uzaktan çalışabilmeyi

Ankete katılanların yalnızca %18’i tam vakitli olarak ofise dönmek istiyor ve çocuğu olan ebeveynler bu kategoride bulunma ihtimali en yüksek olanlar üzere gözüküyor. Ayrıyeten araştırmanın bulgularına nazaran evli olan şahıslar, ofise dönmeyi bekarlara nazaran daha fazla istiyor.

Harvard Business School online idari müdürü Patrick Mullane‘in bir açıklamada söylediğine nazaran olağana dönmeye hazırlanırken profesyoneller, patronlarının esneklik sağlamasını ve istedikleri yeni konut / iş istikrarını ve üretkenliği sürdürmelerini istiyor.

Karşılık verenlerin %51’i, ofise dönmeden evvel aşı olmayı istediklerini söylerken, %71’i herkesin aşılanmasına kadar beklemeyi tercih ettiklerini söyledi. Ankete katılanların yarısından fazlası ise ofiste çalışanların ortasında hala en az iki metre olmasını ve maske kullanımının zarurî olmasını bekliyor.

10 Nisan 2021
45 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?